Prawie każdy żółw morski wykluwa się teraz jako samica

Opublikowano: 10.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 803

W ostatnich latach naukowcy praktycznie nie widzieli ani jednego wyklutego samca żółwia morskiego na całej Florydzie. I ich zdaniem winne są zmiany klimatu.

Wzrost temperatury może prowadzić nie tylko do braku różnorodności płciowej u żółwi, ale także do śmierci młodych. Prawie wszystkie żółwie morskie, które wykluły się na plażach Florydy w ciągu ostatnich czterech lat, urodziły się jako samice. Wszystko z powodu rekordowych temperatur spowodowanych zmianami klimatycznymi. Jak zmiany klimatyczne wpływają na płeć żółwi?

Według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), młode żółwie są płciowane po zapłodnieniu, kiedy samice zakopują jaja w piasku w celu inkubacji przed wykluciem. Jeśli jaja żółwia są inkubowane w temperaturze poniżej 27°C, wykluły się żółwie będą samcami. Jeśli jaja będą inkubowane w temperaturze powyżej 31°C, pisklęta będą płci żeńskiej.

Jednocześnie częste wahania temperatury mogą prowadzić do mieszania płci młodych. Jednak temperatura na Florydzie nie podlega wahaniom – stale rośnie. Zdaniem naukowców, jeśli ten trend się utrzyma, populacje żółwi na całym świecie będą bardziej niż kiedykolwiek zagrożone. Populacje żółwi mogą cierpieć nie tylko na brak różnorodności – według NOAA zbyt wysoka temperatura piasku może zabijać żółwie, co oznacza, że ​​wkrótce mogą nie pojawić się w ogóle nowe pisklęta.

Zdjęcie: Marcello Rabozzi (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.