Prawda o nazistowskim obozie koncentracyjnym na brytyjskiej ziemi

Opublikowano: 27.05.2024 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1760

Przez lata historycy i mieszkańcy spierali się o to, ile osób zginęło w Alderney na Wyspach Normandzkich w czasie nazistowskiej okupacji. Nie było to „mini-Auschwitz”, jak wynika z najnowszego raportu w tej sprawie, ale nie oznacza to, że nie doszło tam do okropności i nie próbowano tuszować faktów.

Eksperci doszli do wniosku, że na wyspie będącej dependencją baliwatu Guernsey, posiadającej własny rząd i parlament, ale pozostającej terytorium zależnym korony brytyjskiej, zginęło więcej osób, niż wcześniej sądzono. ​​Jak czytamy na łamach „Guardiana”, w Alderney, w trakcie II wojny światowej, z rąk nazistów mogło zginąć ponad 1000 robotników przymusowych. Ta liczba jest zdecydowanie większa, niż wynikałoby to z oficjalnych danych w archiwach historycznych.

Dochodzenie zlecone przez Erica Picklesa wykazało, że na najbardziej wysuniętej na północ z zamieszkanych Wysp Normandzkich prawdopodobnie od 641 do 1027 osób zginęło w wyniku „brutalności, sadyzmu i morderstw” hitlerowskich rządów w okresie okupacji, w latach 1940–1945. Ustalono także, że Holokaust jest „częścią historii Alderney”, podczas gdy Pickles, brytyjski polityk, członek Partii Konserwatywnej, mianowany w 2015 UK Special Envoy for Post-Holocaust Issues, stwierdził, że późniejszy brak procesów wojennych jest „plamą na reputacji kolejnych rządów brytyjskich”. Nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za śmierć setek ludzi w nazistowskich obozach na brytyjskiej wyspie.

Jak czytamy w raporcie, robotnicy na wyspie Alderney „byli narażeni na okropne warunki życia i pracy, które obejmowały głód, długie godziny pracy, dokończenie niebezpiecznych prac budowlanych, bicie, okaleczanie, tortury, nieodpowiednie zakwaterowanie, a w niektórych przypadkach egzekucje”. Jednocześnie, ma żadnych dowodów na poparcie tezy, jakoby na wyspie zginęło wiele tysięcy ludzi, a twierdzenia, że ​​„Alderney stanowiło «mini-Auschwitz», są całkowicie bezpodstawne”.

Jak wynika z 93-stronicowego raportu, minimalna liczba więźniów wysyłanych do obozów pracy w Alderney przez cały okres okupacji niemieckiej wynosiła od 7608 do 7812 osób. Prawie 100 osób zginęło podczas transportu na samą wyspę.

„Liczby mają znaczenie. Wyolbrzymianie ilości zgonów jest w równym stopniu zniekształcaniem prawdy o Holokauście, w takiej samej mierze, jak ich zaniżanie. Przesada działa na korzyść negacjonistów Holokaustu i podważa wartość 6 milionów ofiar. Prawda nigdy nie może nam zaszkodzić” – podsumowuje Eric Pickles.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. niecowiedzacy 28.05.2024 00:08

  Mamy dość własnych kłopotów i nie bardzo wiem co autor tego artykułu miał na myśli. Ofiary zginęły przez gigantomanię Hitlera. Na tych wyspach stacjonowało 10 % armii niemieckiej, zamontowano 22 armaty dalekiego zasięgu, mnóstwo innego sprzętu wojennego i schronów bojowych, które nie oddały ani 1 strzału w bitwie. Zmarnowano jak dzisiaj PIS gigantyczne pieniądze.

 2. Admin WM 28.05.2024 07:48

  Dobrze wiedzieć o tym obozie. Jak w UK będą pisać o „polskich obozach koncentracyjnych”, to będziemy mogli się odgryźć „takie one polskie, jak brytyjski jest obóz koncentracyjny z Alderney”.

 3. Katarzyna TG 28.05.2024 11:21

  > Jak w UK będą pisać o „polskich obozach koncentracyjnych”

  Jak będą tak pisać to trzeba im przypomnieć że to tchórzliwa polityka Wielkiej Brytanii doprowadziła do powstania Auschwitz tak jak i fałszywe gwarancje bezpieczeństwa z sierpnia 1939 których NIGDY nie zamierzali dotrzymać.

  “Mieliście do wyboru hańbę albo wojnę. Wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli” – Winston Churchill, 1938

 4. rici 28.05.2024 11:43

  Po pierwsze co to jest oboz koncentracyjny?
  Oboz koncentracyjny to oboz pracownikow zmuszonych do wykonywania jakiegos zadania, np. budowa jakiejs fabryki oboz w Oswiecimiu, praca w jakichs zakladach wykonywujacych tajne zadania, oboz w Dachau, kilka obozow na Dolnym Slasku itp.
  Te obozy mialy byc na krotki okres czasu, dlatego z reguly byly prowizoryczne.
  Wedlug danych do jakich dotarl Czerwony Krzyz ogolem w takich obozach zginelo okolo 300 tys ludzi, w tym okolo 200 tys zydow.
  I dlatego obecnie cala dokumentacja tych obozow znajduje sie w rekach zydowskich, i nikomu ich nie chca udostepnic.

 5. pikpok 28.05.2024 13:01

  Były pracownik Oświęcimia twierdzi, że wymienili już tam całą kadrę na swoich. Teraz podobno zmieniają wszystko pod siebie, tak aby pasowało do ich wersji wydarzeń.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.