Potwierdzono stworzenie hybrydy człowieka i małpy

Opublikowano: 01.02.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1338

Psycholog ewolucyjny Gordon G. Gallup twierdzi, że plotki o istnieniu hybrydy człowieka i szympansa są prawdziwe. Według niego, taka hybryda urodziła się w 1920 roku na Florydzie w USA – podaje „The Sun”.

Według naukowca komórka jajowa szympansa została zapłodniona przez plemniki nieznanego dawcy. Chociaż podobne eksperymenty przeprowadzano na całym świecie, w tym w Chinach i ZSRR, tylko doświadczenia Amerykanów zakończyły się pomyślnie. Jednak wkrótce po urodzeniu hybrydy naukowcy postanowili ją uśpić z powodu problemów etycznych.

O eksperymencie miał opowiedzieć Gallupowi profesor uniwersytecki, którego nazwiska psycholog nie wymienił.

Jak odnotował “Science Alert”, oświadczenie Gallupa należy traktować sceptycznie. Chociaż teoretycznie możliwe jest skrzyżowanie człowieka i małpy za pomocą nowoczesnych metod genetyki, to nie ma powodu, by uważać, że zwyczajne zapłodnienie za pomocą ludzkich plemników komórki jajowej zwierzęcia może doprowadzić do pojawienia się potomstwa.

Gordon Gallup znany jest z tego, że przeprowadził tzw. „test lustra” w 1970 roku, aby ustalić, czy zwierzęta mogą rozpoznać się w lustrze. Okazało się, że hominidy (goryle, szympansy), a także orki i mrówki potrafią zrozumieć, że ich odbicie jest obrazem ich samych, a nie innego zwierzęcia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MT 01.02.2018 13:12

    “Mrówki”? Chyba raczej kruki i sroki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.