Potrzebujących jest zbyt dużo, by pomóc wszystkim

Opublikowano: 17.04.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1020

Rosnące koszty życia sprawiają, że coraz więcej rodzin nie stać na samodzielne utrzymanie się. Osób znajdujących się w potrzebie jest już tak dużo, że, banki żywności powoli nie dają rady obsłużyć wszystkich zgłaszających się do nich po pomoc.

Ponad 550 banków żywności w Wielkiej Brytanii ostrzegło Borisa Johnsona i Rishiego Sunaka, że znajdują się blisko „punktu krytycznego”, po przekroczeniu którego nie będą w stanie pomóc wszystkim potrzebującym. Lawinowo rosnące koszty życia, na które składają się drastyczne podwyżki rachunków za energię (gaz i prąd), rosnące koszty żywności i wyższe składki na ubezpieczenie społeczne NI, popychają coraz większą liczbę rodzin na skraj przepaści. Banki żywności alarmują, że obecnie liczba osób zgłaszających się do nich po pomoc podwoiła się w porównaniu do ostatnich miesięcy 2021 r.

Z uwagi na toczący się na Wyspach kryzys, organizacja The Independent Food Aid Network (IFAN) napisała do kanclerza Rishiego Sunaka list, wzywając go do podjęcia natychmiastowych działań w celu zmniejszenia „szybko rosnącego” ubóstwa i głodu w UK. IFAN wezwała kanclerza do podniesienia zasiłków o 8 proc., zgodnie z przewidywaną inflacją, a także do zakończenia 5-tygodniowego czasu oczekiwania na zasiłki i zapewnienia najbardziej dotkniętym rodzinom kryzysowych dotacji gotówkowych. „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni skalą cierpienia, którego już jesteśmy świadkami, a także naszymi zdolnościami do zapobiegania głodowaniu w nadchodzących tygodniach i miesiącach. (…) Należy pilnie wprowadzić środki, które zdecydowanie zwiększą dochody ludzi… Banki żywności osiągają właśnie punkt krytyczny” – czytamy w liście IFAN.

A organizacji wtórują także inni społecznicy, którzy pomagają mieszkańcom UK uporać się z rosnącymi kosztami życia. „To najgorszy poziom biedy, jaką widziałam od 30 lat. Ludzie przychodzą do nas ze łzami w oczach i mówią: albo płacę rachunki, albo karmię dzieci” – mówi Penny Keevil, menedżerka Second Chance Medway w Kent.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.