Domownicy nie dojadają lub chodzą głodni

Opublikowano: 10.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1155

Najnowsze badania pokazują, że co siódme gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii nie radzi sobie z drastycznie rosnącymi kosztami życia. Przynajmniej jeden z domowników w takich domach nie dojada lub w ogóle głoduje.

Badanie przeprowadzone przez the Food Foundation pokazuje, że jeden na siedmiu dorosłych mieszkańców UK mieszka w domu, w którym ludzie albo nie dojadają, opuszczając niektóre posiłki, albo jedzą znacznie mniejsze porcje, albo w ogóle chodzą głodni. A wszystko dlatego, że przy drastycznie rosnących kosztach życia nie stać ich na jedzenie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba osób, które z trudem zaopatrują się w żywność, wzrosła na Wyspach o 57 proc., a organizacje charytatywne informują, że coraz więcej Brytyjczyków korzystających z pomocy banków żywności prosi o produkty, które nie wymagają gotowania, a zatem nie generują dodatkowych kosztów.

Wnioskując na podstawie ankiety przeprowadzonej online przez YouGov między 22 a 29 kwietnia wśród 10 674 dorosłych Brytyjczyków, badacze ustalili, że obecnie około 7,3 mln dorosłych ludzi mieszka w gospodarstwach domowych dotkniętych brakiem bezpieczeństwa żywnościowego (w domach takich przebywa ok. 2,6 mln dzieci). W styczniu tego roku gospodarstw domowych dotkniętych ubóstwem było 4,7 mln.

Badania pokazują, że blisko połowa gospodarstw domowych w UK, które korzystają z zasiłku Universal Credit, nie radziła sobie z zakupem żywności w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Brak bezpieczeństwa żywnościowego dotyka przede wszystkim rodziny, w których znajduje się osoba niepełnosprawna lub w których są dzieci, a także osoby należące do mniejszości etnicznych. Liczba rodzin z dziećmi, które mają problem z dostatecznym wyżywieniem wszystkich swoich członków, wzrosła z 12,1 proc. w styczniu do 17,2 proc. w kwietniu.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 10.05.2022 14:02

    Typowy upadek każdego socjalistycznego kraju z niedoborem taniej siły roboczej utrzymującej bezrobotnych z lenistwa beneficiarzy, Polska idzie tą samą drogą

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.