Pompeo dostał zaproszenie na szczyt „Inicjatywy Trójmorza”

Opublikowano: 26.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 635

Premier Estonii Jüri Ratas zaprosił sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo do Tallina na szczyt państw „Inicjatywy Trójmorza”. „Niedawno odbyłem rozmowę telefoniczną z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Mikiem Pompeo, podczas której złożyłem mu taką propozycję” – powiedział w wywiadzie dla portalu ERR.

Ratas zaznaczył, że wcześniej Estonia zaprosiła na szczyt również prezydenta Donalda Trumpa, ale ze względu na kampanię wyborczą w Ameryce raczej nie będzie mógł odwiedzić tego kraju w dniach 19-20 października, kiedy planowany jest szczyt. „Pytanie tylko, czy odbędzie się to bezpośrednio tutaj, czy przez wideokonferencję. Czy ktoś ze Stanów Zjednoczonych na wysokim szczeblu weźmie udział w tym spotkaniu? Myślę, że tak. Musimy spróbować to osiągnąć” – powiedział Ratas.

Trójmorze to międzynarodowa inicjatywa gospodarczo-polityczna skupiająca 12 państw UE położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego. W skład grupy wchodzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Strangersama 26.08.2020 16:42

    No nie, wszędzie te swoje łapska wsadzą, jak nie siłą to na zaproszenie. /facepalm

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.