Polska jest gotowa odnowić kontakty z Rosją

Opublikowano: 08.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1297

Szef MSZ Polski Jacek Czaputowicz spotkał się w środę z ambasadorem Federacji Rosyjskiej w Warszawie Siergiejem Andriejewem. “(Czaputowicz) wyraził gotowość do odblokowania dwustronnych kontaktów w wybranych obszarach. Konkretnie wskazano na modyfikację języka oraz rezygnację z negatywnej narracji”— głosi oświadczenie polskiego restortu.

Według polskich mediów „w trakcie spotkania omówiono stan relacji dwustronnych, współpracę na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ oraz dialog historyczny”. Czaputowicz przedstawił Andriejewowi plany Polski odnośnie pracy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Ponadto, szef polskiej dyplomacji podkreślił, że “nie widzi podstaw do dalszego przetrzymywania wraku samolotu rządowego pod Smoleńskiem przez stronę rosyjską i oczekuje jego zwrotu”. Czaputowicz zauważył także, że Polska “oczekuje również zapewnienia swobodnego dostępu do miejsca katastrofy i wznowienia współpracy przy budowie pomnika ofiar”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 08.02.2018 11:16

  Rozumie niszczenie pomników dowódców radzieckich, czy innych ludzi, którzy brali czynny udział w “patronowaniu” Polsce po wojnie. Nie rozumie zas niszczenia pomników zwykłych żołnierzy, tak samo doswiadczonych bestialstwem nkwdzistów, także tych “jarmułkowych”.. Zatem czemu by rosjanie mieli brac udział, albo pozwalać w powstawaniu pomników na swoim terytorium, ludzi którzy na kazdym kroku starali sie szkodzic Rosji???

 2. Perun 08.02.2018 17:29

  Albo ślepy d..ą przejrzał, albo czytają nasze posty na WM 🙂 Panie Prezydencie, Panie Premierze – w drogę! Pekin,Moskwa,Ankara,Teheran – biegiem marsz!
  Tym bardziej,że atmosfera się zagęszcza bo eskimosi żądają już nie 65 a 300mld$! WJRO – Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego wystosowała do Ministerstwa Sprawiedliwości notę w której wyliczają wartość mienia żydowskiego podlegającego, ich zdaniem, restytucji na blisko BILION zł.

  https://www.youtube.com/watch?v=WbGNrbiGHtE

 3. Aida 09.02.2018 07:56

  Admin, błąd widzę – “Wyrażonoł”.

  “Polska jest gotowa odnowić kontakty z Rosją

  Wyrażonoł gotowość do odblokowania dwustronnych kontaktów w …”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.