Policja stłumiła bunt w ośrodku dla cudzoziemców

Opublikowano: 24.11.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 591

Cztery osoby zostały ranne, a 50 aresztowanych w wyniku starć, do których doszło na terenie ośrodka dla cudzoziemców w Komotini (północno-wschodnia Grecja). Część osadzonych odmówiła powrotu do „boksów”, sprzeciwiając się tragicznym warunkom przetrzymywania.

Greckie media donoszą, że bunt rozpoczął się wraz z ceremonią pobłogosławienia studentów Akademii Policyjnej, do której przylega centrum. W obiekcie przebywa 550 imigrantów, większość zagrożona deportacją.

Osadzeni wzniecili ogień, niszcząc okna, wyważając drzwi i próbując wspiąć się na ogrodzenie. Na miejsce wezwano ciężkie siły prewencji, która użyła gumowych kul i gazu łzawiącego. Po kilku godzinach walk, sytuacja została opanowana.

Ośrodek dla cudzoziemców w Komotini powstał w toku rządowej kampanii „Xenios Zeus”, która poprzez wzmożone kontrole i łapanki miała rozwiązać problem nielegalnej imigracji. Placówka była wielokrotnie krytykowana z powodu przepełnienia i ciężkich warunków pobytu.

Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. papamobile 24.11.2012 18:09

    Cyt. “Osadzeni wzniecili ogień, niszcząc okna, wyważając drzwi i próbując wspiąć się na ogrodzenie. Na miejsce wezwano ciężkie siły prewencji, która użyła gumowych kul i gazu łzawiącego. Po kilku godzinach walk, sytuacja została opanowana.”
    Jak to się ma do marszu niepodległości w Polsce?

  2. danush 25.11.2012 00:24

    papamobile Niezwykle trafne i wnikliwe stwierdzenie.Nie zrobiłbym tego lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.