Komu zagraża Ameer?

Opublikowano: 18.11.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 508

Doktorantowi Uniwersytetu Jagiellońskiego Ameerowi Alkhawlany’emu grozi deportacja na podstawie utajonej opinii szefa ABW, że “zagraża on bezpieczeństwu państwa”. Na tej podstawie służby chcą uzyskać sądową decyzję o deportacji Irakijczyka. Tego co jest w opinii, nie poznali dotąd ani adwokat, ani sam doktorant.

Alkhawlany został w październiku zatrzymany przez straż graniczną. Decyzją sądu trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Przemyślu. Za przyjemność pobytu za kratkami musi jednak zapłacić. Straż graniczna przedstawiła mu już rachunek.

Sprawą Irakijczyka zajmowała się sejmowa komisja do spraw służb specjalnych. W obronie wzorowego doktoranta stanęli jego koledzy naukowcy i studenci. Alkhawlany wciąż przebywa jednak w strzeżonym ośrodku.

“Służby pewnie chciały zwerbować młodego, inteligentnego Irakijczyka. I pewnie nie ABW tylko nasza Agencja Wywiadu. Gdy odmówił, postanowili pokazać mu czerwoną kartkę” – powiedział portalowi TVN24.pl jeden z posłów, który zasiada w “speckomisji”.

Jednak oficjalnie, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podaje, że doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego zataił swoje kontakty ze zradykalizowanymi znajomymi mieszkającymi na zachodzie Europy. Kontakty miały być liczne, na co służby mają dowody. Nie mają za to materiału dowodowego wskazującego na działalność terrorystyczną naukowca.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.