Po Hugo Boss i Armanim, GUCCI odchodzi od futer

Opublikowano: 15.07.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 976

Okazuje się, że wieloletnie starania organizacji Humane Society of the United States (HSUS) i LAV nie poszły na marne: znany na całym świecie dom mody Gucci zapowiedział właśnie odejście od futer zwierzęcych, poczynając już od wiosennej kolekcji 2018. Prezes tej firmy, Marco Bizzarri, ogłosił to w dniu 11 października podczas Londyńskiego Pokazu Grupy Kering.

Wyżej wspomniane HSUS i LAV są członkami Fur Free Alliance, koalicji zrzeszającej ponad 40 organizacji, która walczy o prawa zwierząt, m.in. poprzez odejście od przemysłu futrzarskiego. Dla Gucciego od teraz nie będą już zabijane: norki, kojoty, jenoty, lisy, króliki i inne zwierzęta hodowane na futro.

Okazuje się jednak, że to nie koniec znajomości popularnego domu mody z HSUS i LAV. Organizacje nadal będą pomagać identyfikować i minimalizować szkodliwy wpływ przemysłu modowego na zwierzęta i środowisko. „Decyzja Gucci’ego to początek zmian w przemyśle odzieżowym” – twierdzi PJ Smith, starszy menadżer ds. polityki w HSUS. „Kiedyś wrócimy pamięcią do tego momentu i zdamy sobie sprawę, że dzięki niemu świat odwrócił się od futer i ubrań zawierających wykonane z niego dodatki.”

Gucci to kolejna firma w branży, która odeszła od futer – wcześniej zrobił to już Armani, HUGO BOSS, Yoox Net-a-Porter, Stella Mc Cartney i inni. W ten sposób polityka przemysłu odzieżowego zaczyna wpisywać się w Program na rzecz Zakazu Sprzedaży Futer.

„Odpowiedzialność jest jedną z kluczowych wartości dla naszej firmy, stąd będziemy kontynuować nasze działania na rzecz ochrony środowiska i zwierząt” – twierdzi Marco Bizzari. „Z pomocą HSUS i LAV planujemy kolejny krok w tej materii mając nadzieję, że dzięki temu świadomość konsumentów będzie wzrastać, a nasza postawa okaże się inspiracją dla innych. Cała branża odzieży luksusowej może na tym zyskać stając się po prostu lepszą.”

Tłumaczenie: Xebola
Źródło oryginalne: EcoWatch.com
Źródła polskie: Xebola.wordpress.com, WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o