Płaskoziemcy sądzą, że Ziemia może mieć kształt pączka

Opublikowano: 11.11.2018 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2661

Zwolennicy teorii płaskiej Ziemi przedstawili nową hipotezę – ich zdaniem, nasza planeta nie jest płaskim dyskiem ani olbrzymią sferą. Uważają oni, że tak naprawdę ZIemia może mieć kształt torusa czyli figury geometrycznej, która kształtem przypomina pączka. Teoria ta została opublikowana na forum Towarzystwa Płaskiej Ziemi przez użytkownika o pseudonimie Varaug.

Oto co napisał sam użytkownik: „Wysnułem teorię, że Ziemia ma kształt torusa, jednak padające na niego światło jest zakrzywione, więc trudno powiedzieć, czy może tak być naprawdę” .

Dlaczego więc dziura pośrodku torusa nigdy nie została odkryta? Nowa teoria mówi o tym, że światło zakrzywia się i podąża za krzywizną torusa, czyniąc dziurę niemożliwą do dostrzeżenia. Twórca nowej teorii wyjaśnia: „Jeśli położymy latarkę poziomo na stole, a torus na boku, z otworem ułożonym prostopadle do latarki, widzimy jedynie oświetloną stronę. Otwór pozostaje niewidoczny.”

Jak w takim razie działa grawitacja planety? Zdaniem Varauga, pole grawitacyjne zachowuje się tak samo jak w modelu okrągłej Ziemi. Obiekty są przyciągane do centrum obręczy torusa, jednak w tym wypadku co z przestrzenią wewnątrz kształtu? Niestety, wpis na forum nie wyjaśnia tej kwestii. Towarzystwo Płaskiej Ziemi istnieje już od 1956 roku. W lipcu 2017 stowarzyszenie liczyło ponad 5000 członków. Okazuje się jednak że nawet osoby zrzeszone w organizacji nie mają jednej ustalonej wizji „rzeczywistego” kształtu Ziemi, stąd wiele teorii dotyczących jej wyglądu, a także działania grawitacji a nawet jej nie istnienia.

Autorstwo: B
Na podstawie: Ladbible.com
Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Hassasin 12.11.2018 09:10

    Ma kształt oweja albo obeja, zależy co jadłem dzień wcześniej. Miłego dnia :p

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.