Partia Konserwatywna planuje obowiązkową służbę wojskową

Opublikowano: 27.05.2024 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1290

Jeśli torysi wygrają nadchodzące wybory, to wprowadzą obowiązkową służbę wojskową w Wielkiej Brytanii. W założeniach będzie ona trwała 12 miesięcy i wzmocni „ducha narodowego”, jak deklaruje premier Rishi Sunak. Partia Pracy skrytykowała te plany, zwracając uwagę, że będą po prostu niemożliwe do zrealizowania.

Szef brytyjskiego rządu powiedział, że wierzy, że przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej w Wielkiej Brytanii pomoże wzmocnić „ducha narodowego”, który wyłonił się podczas pandemii, jak cytujemy a serwisem informacyjnym BBC. Konserwatyści chcą, aby pierwsi nastolatkowie wzięli udział w pilotażu od września 2025 roku, a szczegóły dotyczące przywrócenia ma opracować Royal Commission.

„Wielka Brytania to wspaniały kraj, ale nowe pokolenia młodych ludzi nie miały możliwości ani doświadczenia, na jakie zasługują, a istnieją siły, które próbują podzielić nasze społeczeństwo w tym coraz bardziej niepewnym świecie. Wprowadzę nowy model służby narodowej, aby stworzyć wśród młodych ludzi wspólne poczucie celu i odnowić poczucie dumy z naszego kraju” – komentuje premier Rishi Sunak. Zaznacza, że zapowiadane zmiany pozwolą młodym ludziom nabyć „prawdziwe umiejętności, zdobyć doświadczenie robiąc nowe rzeczy i wnieść wartościowy wkład w rozwój kraju”.

Obywatele brytyjscy po ukończeniu 18. roku życia staną przed wyborem. Będą mogli albo ubiegać się o jedno z 30 000 pełnoetatowych staży wojskowych, albo będą odbywać wolontariat w wymiarze jednego weekend w miesiącu. Nie miałby on charakteru militarnego, obejmowałby pracę w organizacjach takich jak straż pożarna, policja i NHS. Przywrócenie obowiązkowej służby wojskowej kosztować będzie 2,5 miliarda funtów w początkowej fazie.

Opozycyjna Partia Pracy skrytykowała zapowiedź takiego rz owiązania ze strony rządzącej Partii Konserwatywnej. „To kolejne desperackie zobowiązanie kwotę 2,5 miliarda funtów ze strony partii, która już załamała gospodarkę, powodując gwałtowny wzrost kosztów kredytów hipotecznych” – jak czytamy w komunikacie laburzystów. „To nie jest plan, […] to może kosztować nas miliardy i jest potrzebne tylko dlatego, że torysi ograniczyli siły zbrojne do najmniejszych rozmiarów od czasów Napoleona – dodano.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.