Państwowe dzieci

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 613

W 2012 r. rosyjski dekret prezydencki zakazał zagranicznej adopcji dzieci, początkowo do USA, później do 15 krajów UE. Rosyjscy reżyserowie Nikita Tikhonov-Rau i Olga Arlauskas ukazują polityczne kulisy wydania dekretu oraz prezentują aktualną sytuację domów dziecka w Rosji.

Przepełnione, prowadzone według polityki socjalnej, ukształtowanej w latach 50. sierocińce, są miejscem pozbawionym nadziei, szczególnie dla dzieci upośledzonych. Fundacje i organizacje pozarządowe, wspierające procesy adopcyjne są bezradne w znajdywaniu rosyjskich rodzin, chętnych do zaopiekowania się sierotami, których liczba stale rośnie. Adopcja zagraniczna od ponad 10 lat była w Rosji właściwie jedynym sposobem na zapewnienie pomocy dzieciom. W sytuacji, gdy wielka międzynarodowa polityka i dominująca retoryka narodowościowa przysłaniają dobro dzieci, jedyna szansa na poprawę ich losu leży w zniesieniu dyskryminującego dekretu. Dokument interwencyjny, ukazujący aktualną sytuację domów dziecka w Rosji oraz historie kilku z 500 000 rosyjskich sierot, których losy zostały przesądzone i wykorzystane dla osiągnięcia krótkowzrocznych celów w polityce międzynarodowej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Może Rosja chciała bronić dzieci przed legalnym handlem dla tych którzy ich potrzebują w dużych ilościach?