Państwowe dzieci

Opublikowano: 02.12.2019 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 738

W 2012 r. rosyjski dekret prezydencki zakazał zagranicznej adopcji dzieci, początkowo do USA, później do 15 krajów UE. Rosyjscy reżyserowie Nikita Tikhonov-Rau i Olga Arlauskas ukazują polityczne kulisy wydania dekretu oraz prezentują aktualną sytuację domów dziecka w Rosji.

Przepełnione, prowadzone według polityki socjalnej, ukształtowanej w latach 50. sierocińce, są miejscem pozbawionym nadziei, szczególnie dla dzieci upośledzonych. Fundacje i organizacje pozarządowe, wspierające procesy adopcyjne są bezradne w znajdywaniu rosyjskich rodzin, chętnych do zaopiekowania się sierotami, których liczba stale rośnie. Adopcja zagraniczna od ponad 10 lat była w Rosji właściwie jedynym sposobem na zapewnienie pomocy dzieciom. W sytuacji, gdy wielka międzynarodowa polityka i dominująca retoryka narodowościowa przysłaniają dobro dzieci, jedyna szansa na poprawę ich losu leży w zniesieniu dyskryminującego dekretu. Dokument interwencyjny, ukazujący aktualną sytuację domów dziecka w Rosji oraz historie kilku z 500 000 rosyjskich sierot, których losy zostały przesądzone i wykorzystane dla osiągnięcia krótkowzrocznych celów w polityce międzynarodowej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Może Rosja chciała bronić dzieci przed legalnym handlem dla tych którzy ich potrzebują w dużych ilościach?