Pałki i gaz łzawiący w Belgradzie

Opublikowano: 11.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 51

Serbska policja wyparła protestujących z placu przed gmachem Zgromadzenia Narodowego w centrum Belgradu. Stróże prawa przeszli do aktywnych działań po kilku godzinach braku reakcji na prowokacje i obelgi.

Protestujący obrzucali policję kamieniami i pirotechniką. W rezultacie siły policyjne użyły pałek i gazu łzawiącego, pod którego działaniem znalazły się setki osób – demonstranci, funkcjonariusze, dziennikarze, w tym korespondent RIA Novosti.

Kilka osób spośród protestujących i policjantów zostało poważnie rannych. Przyjechały karetki pogotowia, ale na razie nie jest możliwe dokładne oszacowanie liczby i stanu rannych.

W tej chwili przywrócono już porządek pod budynkiem parlamentu, na asfalcie pozostała góra śmieci i kamieni, na sąsiednich ulicach trwają starcia demonstrantów z policją.

W Belgradzie już czwarty wieczór z rzędu trwają masowe antyrządowe protesty. Demonstranci domagają się m.in. dymisji prezydenta i opowiadają się przeciwko planom władz odnośnie zaostrzenia środków mających zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o