Ożyły syberyjskie robaki zamrożone od 40 000 lat

Opublikowano: 20.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2607

Robaki pochodzące z epoki plejstocenu zostały rozmrożone przez naukowców, którzy znaleźli je w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie. Okazało się, że stworzenia ożyły po około 42 tysiącach lat przebywania w hibernacji.

Naukowcy z Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Moskwie oraz amerykańskiego Uniwersytetu Princeton, odmrozili i przeanalizowali około 300 prehistorycznych robaków z różnych epok i źródeł.

Po rozmrożeniu okazało się, że dwa nicienie wykazują oznaki życia. W raporcie z badań odnotowano, że robaki zaczęły ponownie się poruszać i jeść. Nicienie zostały wyizolowane z próbek wiecznej zmarzliny plejstoceńskiej, pochodzącej z Niziny Kołymskiej.

Warto przypomnieć, że na świecie występuje ponad milion różnych gatunków nicieni. Jest to najbardziej liczebny gatunek zwierząt na naszej planecie. Można je znaleźć wszędzie, od najgłębszej części oceanu aż po najwyższą górę.

Dzięki najnowszemu odkryciu, naukowcy uzyskali pierwsze dane wskazujące na zdolność organizmów wielokomórkowych do długotrwałego przetrwania w pokładach wiecznej zmarzliny. Po raz kolejny potwierdziło się, że robaki i owady są w stanie przetrwać wszystko, nawet koniec świata…

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: Wikimedia Commons
Na podstawie: Interestingengineering.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.