Obozy kwarantanny Ebola?

Opublikowano: 18.10.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1194

Paranoja i panika związana z ebola podbijana przez media w Ameryce sięga szczytów absurdu. Pomimo faktu odnotowania dwóch przypadków ebola w USA obecnie wzywa się do stworzenia przy każdym dużym mieście obozów koncentracyjnych dla chorych na ebola.

Jak czytamy w artykule na Prisonplanet.com: “Telewizja Fox News, przodująca z zasiewaniu paniki pośród opinii publicznej by ta zrzekła się wszystkich swoich praw, w poniedziałek podczas krótkiej rozmowy otwarcie wezwała do utworzenia obozów kwarantanny, które powstaną na terenie całego kraju by przyjmować obywateli z grypopodobnymi objawami ebola. Współpracownik Fox News, Stacey Dash wezwała rząd federalny do ustanowienia centrów ratunkowych dla przetrzymywania Amerykanów w izolacji, pomimo faktu, że wykryto tylko dwa potwierdzone przypadki wirusa Ebola w USA. – Myślę, że powinni utworzyć specjalne ośrodki dla tylko ebola w każdym stanie – powiedziała Dash. – Nie należy pozwolić na to by ludzie chodzili do zwykłych szpitali, gdzie mogą roznosić chorobę. Myślę, że przy tej konkretnej chorobie, powinniśmy mieć specjalny instrument ze specjalnie przeszkolonymi ludźmi. W każdym mieście. W ten sposób to się nie rozprzestrzeni, a gdy osoba tam przyjdzie, to oni będą wiedzieli czego szukają, i będą wiedzieli kiedy to znajdą, i będą wiedzieli jak to zatrzymać. I wiedzą, jak się nie zarazić.”

Proponowane przez Dash stanowe obozy, pobudowane i niedawno odnowione już istnieją i nazywane są obozami FEMA. FEMA, czyli Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego w 2011 roku wdrożyła je dzięki firmom Haliburton i KBR.

W zgodzie z amerykańskim prawem aresztowania i internowania do takich obozów, są obecnie możliwe dzięki przegłosowanej w 2011 roku ustawie NDAA, która zdefiniowała USA jako pole działań wojennych. Ustawa NDAA została stworzona by zapewnić prawny mechanizm dla wojskowych aresztowań obywateli przy jakimkolwiek zagrożeniu dla bezpieczeństwa narodowego.

W roku 2012 rząd przegłosował ustawę, HR 6566 lub “Mass Fatality Planning and Religious Considerations Act”, która m.in. “zapewniła wytyczne i koordynację na wypadek masowego pomoru.””Domy pogrzebowe, cmentarze i kostnice mogą być przytłoczone masowymi zgonami wynikłymi z klęski żywiołowej, aktu terrorystycznego lub innych wykonanych przez człowieka katastrof”, mówi prawodawstwo. Ustawa ta dała kolejne instrumenty dla zarządzania kryzysowego na wypadek masowych zgonów, pozwalając na koordynację prywatnych firm, domów pogrzebowych, NGO czy organizacji religijnych.

Od 2008 roku CDC zamówiło około pół miliona plastikowych, szczelnych trumien, które są składowane w różnych częściach USA. Trumny te były w tamtym czasie tematem wielu kontrowersji. Dziś trumien tych mogą być miliony w całych Stanach Zjednoczonych.

Obecnie CDC chce wdrożyć hermetycznie zamykane trumny by składować w nich odpady i ciała ofiar wirusa ebola. W artykule na Yahoo News, CDC mówi, że w przypadku wybuchu ebola w USA, ciała zmarłych wymagałyby spalenia w “hermetycznie zamkniętych trumnach”, które zapobiegają wydostawaniu się mikroorganizmów podczas pogrzebów.

Niedawno, bo w styczniu 2014 roku FEMA szukała podwykonawców mogących dostarczyć 40-jardowe (36,5 metrów) kontenery na odpady wraz z ekspertami, którzy mogą rozporządzać biomedycznymi odpadami podczas zagrożenia bezpieczeństwa narodowego. Zamówienie rządowe stwierdzało, że do podwykonawcy “należy codzienne odbieranie (zakażonych) odpadów” i dołącza zapytanie dotyczące wykonawców, czy mogą dostarczyć kontenery w różnych rozmiarach i jak szybko mogą być dostarczone.

Podobnie w styczniu 2014 firma TEKMIRA dostała od amerykańskiego Departamentu Obrony finansowanie na realizowane w Afryce pierwsze na świecie badania na ludziach leku TKM Ebola. Jak wiemy od marca wirus ebola zaczął się rozprzestrzeniać w Gwinei. Czy jest to zbieg okoliczności?

W obecnej sytuacji można sobie uczciwie zadać pytanie czy wszystko to jest tylko ciągiem przypadków? Obozy koncentracyjne FEMA działają już od kilku lat z pełnym personelem, jednak pozostają nadal niewykorzystane, tzn nie wystąpił żaden kataklizm aby je zapełnić obywatelami, podobnie setki tysięcy, jeśli nie miliony trumien marnują się na polach wokół amerykańskich miast, a urzędnicy rządowi z pewnością chętnie by usprawiedliwili te miliardowe wydatki na infrastrukturę antykryzysową.

Trudno jednak ocenić jak dalej potoczy się rozwój wypadków w USA, jedno jest natomiast pewne, przy rosnącej niekompetencji urzędników CDC, prywatne firmy powiązane z amerykańskim establishmentem zarobią na tym krocie.

Obecnie pozostaje obserwować dalszy rozwój wydarzeń, podbijanej przez media pandemii strachu, w kontekście scenariuszów rozwoju biznesu Fundacji Rockefellera, które zakładały stworzenie nowych rynków na bazie eksplodującej na cały świat pandemii.

Źródło: Prisonplanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MichalR 18.10.2014 19:17

  Dzisiaj te placówki nazwanoby obozami kwarantanny ebola, ale za rok mogą zostać wykorzystane w walce z krowią grypą – trzeba myśleć perspektywicznie. Za 5 lat stanie się to zachodnim standardem i Unia uzna, że należy skopiować program budowania Ośrodków Przymusowej Opieki Zdrowotnej i wprowadzi prawo Unijne do którego będziemy musieli się zastosować.

 2. staryzenek20 18.10.2014 22:12

  Ah te mityczne trumny i obozy FEMA. Tyle teori spiskowych wokół nich a tak naprawde nic się nie dzieje. Ciekawe że nikt z teoretyków spiskowych nie powiązał organizacji o nazwie FEMA z tajemniczym monumentem ze stanu Georgia. Otóż w lipcu 1979 prezydent Carter podpisał Executive order 12148 który to dokument wyznacza FEMĘ jako organizację odpowiedzialną za zwalczanie sytuacji kryzysowych. Miesiąc wcześniej w czerwcu 1979 roku do kamieniarza w Elbert County zgłosił się tajemniczy człowiek który chciał postawić tam dziwny pomnik na którym to wyryto hasło “utrzymywać ludzkość na poziomie 500 mln”. Tylko miesiąc różnicy. Zbieg okoliczności? Czy już wtedy planowali wypuścić ebolę zwłaszcza że została ona odkryta zaledwie 3 lata wcześniej?
  A teraz druga ciekawostka: dokument dla pastorów, księży i innych ważnych osobistości religijnych wydany przez FEMA w 2006 roku. http://www.infowars.com/images2/ps/pastor_fema_docs.pdf
  W dokumencie tym FEMA zaleca pastorom nakłanianie miejscowych ludności do całkowitego podporządkowania władzy. Wiadomo że pastorowie przeszli tak owe szkolenia. Czy już 8 lat temu FEMA szykowała się do epidemi eboli ?
  I na koniec National PrepareAthon. Po raz pierwszy w 35-letniej histori FEMA na terenie całego kraju zorganizowano szkolenia dla ludności USA w razie klęsk żywiołowych (wszelakiego rodzaju). Odbyły się 30 kwietnia i 30 września 2014 roku. Wzięło w nich udział kilkanaście mln Amerykanów. Czy to też przygotowania do epidemi? Po co więc w tych szkoleniach uczono ludzi jak się zachować w razie awari sieci energetycznych?
  A może jednak te trumny i obozy FEMA to nie do tego mają służyć?
  P.S. I oczywiście podstwowy fakt. Obozy FEMA nie istnieją. Są to obozy podporządkowane nie FEMA a DHS czyli agencji stworzonej przez ataki (a może dzięki atakom?) z 11 września 2001 roku.
  Bodajże w ustawie HR 645 jest napisane że te obozy zostaną aktywowane w przypadku klęski żywiołowej.

 3. dagome12345 20.10.2014 09:44

  Do staryzenek20

  Teorie spiskowe wynikają z istnienia świata “A” i świata “B”.
  Świat “A” to miejsce działań wielkiego biznesu, banków , polityków , świat “B” to miejsce funkcjonowania całej reszty – wszystko jest skrzętnie pilnowane przez media:)
  Przedostają się czasami informacje o tym jak naprawdę funkcjonuje świat “A”, gdzie mordy , wywoływanie wojen i kryzysów to chleb powszedni, ale gdy przyjdzie do konfrontacji tych informacji z rzeczywistością to nagle wyzywa się tych szukających prawdy od “teoretyków spiskowych”. I tak kółeczko się zamyka. Nie bronię tu całego nurtu tzw” teorii spiskowych” bo wrzucono do niego masę niedorzeczności i to robi z niego groźną broń dezinformacji 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.