Obowiązkowe szczepienia dla medyków lub utrata pracy

Opublikowano: 08.11.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2545

W ustawie o weryfikacji szczepień przez pracodawcę znajdzie się postulat obowiązku szczepień w podmiotach leczniczych, czyli np. szpitalach czy hospicjach – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie RMF FM przekonywał w sobotę, że projekt ustawy, która pozwoli pracodawcom weryfikować, czy pracownik jest zaszczepiony jest kontrowersyjny, ale potrzebny.

Podkreślił, że rozwiązanie to jest bardziej skuteczne niż certyfikaty szczepień. „To rozwiązanie, które jest tutaj proponowane, jest rozwiązaniem, które jest moim zdaniem najlepsze ze względu na to, że odwołuje się do takiego poczucia odpowiedzialności, które jest bardzo ważne przy wykonywaniu obowiązków służbowych” – przekonywał.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że możliwość pracodawcy zarządzania pracownikami w zależności od stopnia ryzyka zakażenia i transmisji nie jest rodzajem segregacji, ale ma na celu zwiększenie ochrony i bezpieczeństwa pracowników.

Na pytanie, czy w sytuacji odmowy zaszczepienia się dana osoba będzie musiała pożegnać się z zawodem, minister odpowiedział, że prawdopodobnie tak. „Rozwiązanie mówi o obowiązku, tam nie ma katalogu kar wymienionego. To będzie prawdopodobnie możliwość rozstania się z pracownikiem” – dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. rici 08.11.2021 13:56

  Wczoraj slyszalem dobra wiadomosc. W powiecie Miesbach w poludniowej Bawarii przekroczono wszystkie rekordy plandemi, na korone jest tam infekowanych ponad 800 na 100 tys. osob. Jak zaczeto sprawdzac dlaczego to okazalo sie ze organizowane sa tam imprezy zwane “Corona-party”. Na impreze zaprasza sie kilka osob z aktualna corona, i dowolna ilosc chetnych w celu zakazenia sie. Chetnych jest bardzo duzo z tego powodu, ze mlodzi to i tak przechodza infekcje bardzo lekko, a pozniej jako ozdrowiency maja takie samo prawo jak wyszypieni.
  test antygenowy kosztuje oklo 20 €.

 2. Irfy 08.11.2021 15:05

  Najwyraźniej Śmierdzielski usiłuje przypodobać się korporacjom farmaceutycznym i doprowadzić do “wzrostu wyszczepienia” typowo polską metodą. Co robi? Grozi zwolnieniem “dysponentom” tych preparatów, jeżeli oni ich nie przyjmą. Efekt może być tylko jeden. Preparaty powędrują do zlewów, dysponenci zgodnie wystawią sobie stosowne certyfikaty i Polska stanie się “prymusem wyszczepialności”.

  Bo na medykach się przecież nie skończy. A skoro w jednej grupie dojdzie do upowszechnienia się unikania udziału w eksperymentach za pomocą załatwienia sobie zaświadczenia, że się w nich udział wzięło, to wkrótce metoda trafi też pod strzechy. Paradoksalnie, wszyscy będą szczęśliwi. Rząd, że może błysnąć przed zachodnimi, Śmierdzielski, który będzie mógł oczekiwać wsparcia w “badaniach” i zapraszania na wykłady i sympozja. Na koniec też korporacje, które zgarną upragnione miliardy.

 3. Jack Ravenno 08.11.2021 15:14

  Dobrze napisałem!
  Będzie wisiał bo to jest wisielski czosnkosmierdzielski

 4. elroman 08.11.2021 16:28

  Jeśli nie masz kredytu to nie masz się czym martwić, gdy zostaniesz zwolniony, socjal Ci pomoże.
  Znam dwoje ludzi co tak żyją i mają się wyśmienicie.
  A poza tym pracodawca będzie musiał ponieść konsekwencje zwolnienia z pracy ponieważ będzie miał ciężko zastąpić osobę zwolniona, tym bardziej jeśli to był wykwalifikowany pracownik.

 5. kufel10 08.11.2021 17:34

  @ elroman
  U nas w bangladeszu pracodawcy mawiają ” a spier***j, na twoje miejsce jest dziesięciu innych ! “. Prywaciarz zawsze wyjdzie na swoje, zatrudni na gębę, kupi gorsze półprodukty, tu oszuka, tam nie zapłaci.

  A Ty skąd mieszkasz? 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.