Obowiązek terapii genowej dla medyków, żołnierzy i nauczycieli

Opublikowano: 08.12.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2005

Wczorajsza konferencja prasowa Ministerstwa Zdrowia, nie pozostawia złudzeń. Minister Kraska pod nieobecność Adam Niedzielskiego, który pojechał do Brukseli, oświadczył drżącym głosem i z trzęsącymi się rękami, że nadchodzą nowe obostrzenia i wejdą w życie już za tydzień, 15 grudnia. Mowa o następnych już ograniczeniach w pracy hoteli, restauracji, barów, klubów, kin, teatrów i szkół, oraz obowiązkowych szczepieniach dla służb mundurowych, lekarzy i nauczycieli.

Korzystając z nowej wykładni prawa w polskim ustawodawstwie, a więc niebieskich slajdów na konferencji prasowej, Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny chwyta Polaków za gardło. Odrzucana wielokrotnie ustawa, umożliwiająca pracodawcy sprawdzenie statusu zaszczepienia swoich pracowników, zostanie przerobiona, aby zamiast tego, mógł on zażądać od podwładnych wykonanywania regularnych testów covidowych. Zgodnie ze słowami ministra, ma to być darmowy test, który w przeciwieństwie do skierowań od lekarzy, nie wprowadza danej osoby w stan automatycznej kwarantanny.

Minister nie dał jasnej odpowiedzi na pytanie, czy nowe prawo będzie dotyczyło również osób zaszczepionych. Nie są one przecież odporne na zarażenie, ani zachorowanie na COVID-19. Nowe przepisy, zakładają natomiast przymusowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych ale dopiero do 1 marca 2022. Dokładniejsza “ostateczna” data na przyjęcie preparatu, pozostaje niepewna, bo projekt nie pojawił się jeszcze w Sejmie.

Najbardziej dotkliwe, może się okazać obniżenie limitu klientów. Do tej pory limit wynosił 50% zapełnienia lokalu, natomiast teraz wartość ta zejdzie aż do 30%. Aby ją przekroczyć, przedsiębiorca musi wykazać, że weryfikuje certyfikaty, co notabene jest nielegalne bez zmian w prawie.

Obostrzenia obejmą właściciel i klientów restauracji, barów, hoteli, kin, teatrów, obiektów sportowych i sakralnych. Dodatkowo, ogłoszono zakaz jedzenia w kinach. To jednak nic w porównaniu do kompletnego zamknięcia dyskotek, klubów i obiektów z miejscami do tańczenia za wyjątkiem nocy sylwestrowej. Imprezy na przełomie 31.12-01.01 będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym (max. 100 osób).

Od 15 grudnia, mimo braku podstawy prawnej, wprowadza się obowiązkowe testy dla współdomowników chorych na COVID19, niezależnie od ich statusu zaszczepienia. Od 20 grudnia do 9 stycznia dzieci zostają wysłane na naukę zdalną. Powrót do normalnego trybu będzie miał miejsce dopiero 10 stycznia, co ma rzekomo zmniejszyć liczbę zakażeń wśród dzieci. Obostrzenia, obejmują tylko szkoły podstawowe i średnie, co oznacza że przedszkola i żłobki, nadal mogą funkcjonować.

Warta wzmianki, jest też zmiana zasad wjazdu dla cudzoziemców spoza strefy Schengen. Od 15 grudnia, polskie władze wymagają testu antygenowego na minimum 24 godziny przed przekroczeniem granicy, nawet dla osób zaszczepionych. Obywatele strefy Schengen, wciąż funkcjonują wedle starych zasad, a przyjezdni z paszportem szczepionkowym są zwolnieni z kwarantanny.

Większość przepisów, o których mówiono podczas wczorajszej konferencji, ma zostać wprowadzona w życie już 15 grudnia, jednak stosowne ustawy nie zostały przedstawione w Sejmie. Wygląda więc na to, że w ciągu zaledwie tygodnia, na ulicy Wiejskiej w Warszawie dojdzie do bezprecedensowej biegunki legislacyjnej. Ewentualnie, władze przygotowują się do otwartego łamania praw obywatelskich bez podstawy prawnej innej niż niebieskie slajdy ministra i rozporządzenia.

Obecność na konferencji elektryka pełniącego obowiązki zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego, może świadczyć o tym, że rozważane jest to drugie rozwiązanie. Już wkrótce, okaże się, czy Sanepid i Policja zajmą się nękaniem przedsiębiorców, którzy nie zmuszają klientów i swoich pracowników do bezprawnego przekazywania prywatnych informacji na temat swojego stanu zdrowia.

Reasumując główny przekaz jest taki, że mamy pełzający przymus szczepień, najpierw dla medyków, milicjantów, żołnierzy, strażaków, nauczycieli i innych nieboraków. Na dodatek potwierdzono, że obecne kody QR dla osób w pełni zaszczepionych, nie będą przedłużone powyżej roku. Po prostu kto nie weźmie trzeciej szprycy przypominającej, że jest pandemia, stanie się z dnia na dzień niezaszczepiony.

Minister Niedzielski w wywiadzie przeprowadzonym prosto z Brukseli, dodatkowo poinformował, że wedle ustaleń na forum unijnym, kod QR po szczepieniu, będący de facto subskrypcją na prawa obywatelskie, będzie ważny 9 miesięcy od szczepienia, ewentualnie 12 miesięcy, ale tylko jeśli rząd wyprosi takie odstępstwo. Po tym czasie konieczne jest kolejne szczepienie, a potem następne. Niedzielski dodał również, że widoczna jest tendencja krajów, że szczepienie przypominające będzie musiało być aplikowane już na stałe co pół roku, bo trzeba skracać ważność kodu QR gdyż szczepionki działają krótko… kurtyna.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Jack Ravenno 08.12.2021 13:41

  Zacznie się dziać. Z tego co wiem po Nowym Roku odchodzi z armii ponad 10% żołnierzy. Ciekawa sprawa.

 2. robi1906 08.12.2021 15:20

  Nic się nie zacznie dziać, żydłak Morawiecki musi wywołać wojnę z Białorusią i Rosją, zadusić polskich przędsiębiorców i jeszcze wyszczepić całe to bydło, a te fajfusy (bo to duża rodzina jest) nawet kraść nie potrafią, a Austria która miała tylko przymusić do szczepień, już się wywróciła z całym tym niemieckim ordnungiem.

  Dla wszystkich normalnych prawo jest prawem, w konstytucji jak byk jest, że do eksperymentów medycznych nie mogą przymuszać, oczywiściwe mogą wywołać wojnę czy rozciągnąć strefę wyjątkową na cały kraj, ale to się wtedy wszystko rozleci, bo naprawdę trzeba mieć łeb żeby ogarnąć jak te trzy zadania wykonać, bo kto ma ten plan wykreślić sierżant Jony Daniels?.

 3. Dandi1981 08.12.2021 17:40

  Problem polega w wyborach wrzucaja do TV nowego kandydata pazia krolowej a on umoczony na smyczy i wytresowany. Nie ma takiej mozliwosci zeby kogos z swojego miasta kogo znasz ,ktorego uwazasz za osobe nadajaca sie do rzadzenia poprzez oddane glosy pchnal do rzadzenia.
  Bo muszisz miec 200 mln 100 na kielbase dla wyborcow i 100 na reklamy
  A powino byc tak ze kazde wojewodztwo wybiera swojego reprezentanta i sejm zmiejszyc do 16 osob a senat zlikwidowac.
  Wtedy glosujesz na kogos kogo znasz albo ci co ty ich znasz znaja jego a tak glosujesz na nieznana marionetke.
  To chyba od elekcji w polsce sie zaczelo ze inne kraje szukaly wplywow w polsce.
  Smieszne ze to trwa do dzis.
  Wtedy masz kolesia ktory reprezentuje interesy narodu swoich stron a nie innych krajow .
  Przez to dzis mamy ze robia co kaza i za garsc srebnikow by gazowali wlasnych obywateli.
  Kto w panstwie prawa dobrej zmiany rozliczyl za obozy koncentracyjne w polsce budowane przez USA dla talibow albo za 200 mld afery fooz lub 200 mld zrabowane z 2 filaru emerytur lub za dlug publiczny 1,5 bln.
  Czy chodz jedna afera w polsce zostala wyjasniona?
  Wsadzili pionka babe za Amber gold pieniadze zniknely tak jak te zloto ktore mialo je zabezpieczac.
  A baba w ciaze zaszla w wiezniu dla kobiet z straznikiem.
  Kpina panstwa i smiech z obywateli ktorzy zyja iluzjami.
  Jak kaczynskich i tuska wrzucili z nowymi partiami a ciemby lud to kupil ze nowosc na rynku a to zdrajcy z okraglego stolu.
  Albo swetru, cholownia ludzie z nikad a jedna wspolna cecha maja mocodawcow wiec jak moga sluzyc ojczyznie gdy sa ubezwlasnowolnieni bo maja na nich takie haki ze robia co karza

 4. agama 08.12.2021 20:12

  masowa eutanazja

 5. Gochaha 08.12.2021 22:20

  No i teraz to już d pa blada. Jestem nauczycielką. Nie wiem, co dalej. Zostało ledwie kilka ruchów. Potem szach – mat. A co do zdalnego to jakieś śmieszne. Od 23 grudnia jest wolne. I potem 6-7. Więc to chodzi o 6 dni. Dlaczego nie od teraz skoro jest tak strasznie? Czyli pytanie brzmi raczej dlaczego robią wszystko, żeby było jasne w co się tu gra? Tak jakby chcieli powiedzieć: Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?

 6. fso1500 09.12.2021 00:15

  Gochaha wyluzuj. Wśród mundurowych ponad 40% normalnych. Pozostali to obsrane stare uje wychowane na tvn i gw. Żałosni nieudacznicy. Damy radę. 👍

 7. kufel10 09.12.2021 02:47

  Sprawa wygląda tak – milicjantów mi nie żal, żerują na naszych podatkach, dali popis gazowania i pałowania ostatnio. Większość to lenie, odbębnić dniówkę, pozamiatać sprawy pod dywan żeby było ja najmniej pracy, oszukują nas, więc TAK, zaszczepić ich modyfikatorem genów, niech im tam coś wyrośnie, trzecia noga może albo rogi i do jesionki. Leczarze i cała felczerska brać – w większości to krnąbrne i chytre towarzystwo, nie są nastawieni na pomaganie a na pinionc, przepisują kolorowe tabletki za prowizje, plują na swoją przysięgę, wręcz nam szkodzą, więc TAK – wypsikać ich i w pjach. Pedagogów to mi zal, ja spotykałem tutaj ludzi na poziomie, godnych zaufania, mam nadzieję że jakoś z tego wybrną, może milicjantów poprzebierac za nauczycieli i popsikać podwójnie? Oni lubią psikanie, leżenie, nadają się do tego eksperymentu. Strażaki to też nie wykonują tego zawodu dla sławy i chwały jak wiemy 😉 Częściej chodzi o pensyjki, szybką emeryturkę, dawniej to posadki tam się załatwiało, więc … no cóż, są chętni na wasze miejsca, może wasz czas już nadszedł ? 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.