Nowy pomysł walki z gotówką

Opublikowano: 27.06.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 733

Ministerstwo Cyfryzacji planuje w Polsce dalszą walkę z gotówką, którą zapowiedział publicznie wicepremier Mateusz Morawiecki. Aby tego dokonać planowany jest szereg regulacji prawnych, które mają skłonić Polaków do rezygnacji z gotówki.

Zapowiedziano między innymi dowody osobiste z chipem RFID, takim samym jak te znajdujące się w naszych kartach płatniczych. Dodatkowo planuje się wprowadzenie płatności bezgotówkowych w urzędach, bo do tej pory nie było to możliwe.

Oprócz tego planuje się ustawowo zobowiązać wszystkie punkty usługowe i handlowe, do wprowadzenia obowiązkowej opcji płatności bezgotówkowych. Będzie to dramat dla małych sklepów, które robią co mogą i unikają takich transakcji, żeby nie płacić bankowych prowizji.

Aby zachęcić do tego konsumentów, planuje się wprowadzenie specjalnej premii w postaci obniżanego o 1 punkt procentowy VAT, czyli towary kupowane za pomocą chipa RFID będą tańsze. Oczywiście dostosowanie systemów informatycznych aby były w stanie sprostać takiemu nowatorskiemu opodatkowaniu, będzie kosztem firm.

Na walce z gotówką zyska rząd, który zwiększy kontrolę nad obrotem gospodarczym w celu zwiększenia stopnia grabieży społeczeństwa zwanej podatkami. Pieniądze te są potrzebne socjalistycznemu polskiemu rządowi w realizacji rozdawnictwa ukradzionych w ten sposób pieniędzy.

Jeszcze większym wygranym walki z gotówką będą banki oraz powiązane z nimi korporacje Visa i Mastercard, których obroty znacząco wzrosną. Trudno uwierzyć, że zapędy rządu PiS nie są w jakiś sposób wspomagane przez bankowych lobbystów. Zresztą wspomniany przeciwnik gotówki, wicepremier Morawiecki, sam pochodzi z sektora bankowego, więc może to być najważniejszy lobbysta wspierający niekorzystne dla wolności Polaków zmiany.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Fenix 27.06.2016 08:56

  Dowód z czipem DNA . Wszyscy są kontrolerami systemu ,ten system wszystkim służy.
  Ludzie dzielimy władzę . kod DNA moim kontem i wejściem do banku , człowiek człowiekowi przelewem, nie firmie , nie państwu marnotrawiącemu wszelkie środki władzy rządy , wytrenowani w okradaniu obywateli , wymyślaniem podatków.
  Jawność i prawda podstawą systemu .
  Tracisz władzę i wiarygodność
  Morawiecki, komu wtedy potrzebne podatki ?

 2. janpol 27.06.2016 20:23

  Kolejny dowód na to, że ten cały PiS to nie żadna partia, która dąży do upodmiotowienia obywateli (żadni “antysystemowcy”!!!) tylko kolejna ekipa systemowców, różniąca się od poprzedniej tylko tym, że “tera my do kryta” a sprawy idą dalej swoim torem (np. te cholerne TTIP!!!). Pomijam, że znowu zarobią banki, Visa, MasterCard, producenci nowych dowodów, “zaprzyjaźnione” firmy informatyczne itp. (czyli cała masa instytucji, która powstała niby dla ułatwiania życia obywatelom a w istocie służą ich niewoleniu, pochłaniając całkiem sporą część dochodu tychże obywateli na dodatek bez ich zgody i wpływu) to przypominam, że w świetle ciągle obowiązujących przepisów (których ten cały PiS nie bardzo chce zmienić, np. aby uchronić pieniądze z 500+ od zajęć komorniczych, jak obiecali, nie zamierzają zmieniać przepisów, tylko zakładać nowe konta, jakby komornicy nie mieli możliwości ich znaleźć jakby co) pieniądze “elektroniczne” (czyli te na koncie w banku i którymi obracamy bezgotówkowo) należą w kolejności:
  1) do danego banku;
  2) skarbu państwa, poborcy podatkowego (urzędu skarbowego), celnika (urzędu celnego);
  3) sądu i komornika;
  4) instytucji innych państw podobnych naszym urzędom skarbowym i celnym, z którymi nasze państwo podpisało odpowiednie porozumienia;
  5) dysponenta (właściciela) danego konta.

  Dlatego informuję tych co jeszcze tego nie zauważyli, że PiS to twój wróg obywatelu a to jest kolejny dowód.

 3. Szurnięty Mędrzec 27.06.2016 21:15

  Przynajmniej wypełnią obietnicę wyborczą i obniżą VAT :I

 4. l82 28.06.2016 08:39

  dranie, w zasadzie sprowadza się to do tego że będzie można z każdym zrobić wszystko. Wyrabiasz dowód- jak przestępcy zbierają Twoje odciski palców, zarabiasz pieniądze ale to oni będą decydować jak i gdzie je wydasz, mało tego- decydują czy je w ogóle wydasz bo jeden przycisk wystarczy by człowiek stał się nikim. W polskich małych sklepikach jak tylko mogę staram się płacić gotówką bo płacą od tego prowizję, w dyskontach w zasadzie zawsze kartą (trzeba nabić 200 zł obrotu – by nie mieć opłat bo biedne banki nie dzielą się zyskiem z oprocentowania ale na 1000 sposobów wymyślą jak zarobić więcej, każdy kryzys kończy się tak samo- zarabiają więcej) bo akurat im niech zabierają- niech się zjedzą nawzajem.

  Wygląda to zdecydowanie coraz gorzej wszystko, zaraz pozostanie kupić dom na wsi by ominąć jak najwięcej pośredników

  a rządzącym życzę wszystkiego… najgorszego

 5. Fenix 28.06.2016 08:46

  Jak się należy to trzeba dawać dzielić tym którym się należy to ludziom ,nie władzy rządom oni już mają od ludzi podatki , którymi opłacają i utrzymują następny rząd UE i mafie bankstrów MFW , lichwa narzucony haracz, odsetkami z niewolników .
  Wlewasz od dołu do butelki wypływa górą butelka ,załapią się nieliczni reszta zmarnowana. Wlewasz od góry spływa na dół wszyscy nasyceni nadmiar wypływa z butelki, nadmiarem dzielisz następnych . Nie zaspokoisz chciwych nadmiarem , im zawsze brak!
  Każdemu udział wymierny , wytworzy bezmiar .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.