Nieznana choroba „opanowała” Tanzanię

Opublikowano: 09.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3852

W Tanzanii zmarło co najmniej 15 osób, a ponad 50 zostało hospitalizowanych z powodu zakażenia nieznaną infekcją, donosi agencja Anadolu, powołując się na przedstawicieli służby zdrowia kraju.

Jak sprecyzowano, chorzy mają nudności i krwawe wymioty.

„Ta choroba nie jest jeszcze szeroko rozpowszechniona, wystąpiła tylko w jednym okręgu administracyjnym, gdzie ludzie wymiotowali krwią i umierali, jeśli późno zostali przyjęci do szpitala” – powiedział główny lekarz dystryktu Chunya w prowincji Mbeya Felista Kisandu.

Lekarz dodał, że wstępne badanie kliniczne wykazało, że pacjenci, głównie mężczyźni, cierpieli na wrzody żołądka i choroby wątroby.

Agencja informuje również, że minister zdrowia Tanzanii wysłał do regionu zespół ekspertów. Zaznaczono, że według danych Generalnej Dyrekcji Medycznej Mbeya, podobne przypadki odnotowano w regionie w 2018 roku, kiedy kilka osób cierpiało na wysoką gorączkę, niestrawność i krwawe wymioty.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. qhashbba 09.02.2021 14:21

    Umierali jesli nie byli na czas hospitalizowani, wiec byli ratowani jesli byli w szpitalu na czas. Skoro tak, to jak i czym ich leczono? Jesli leczono wiedziano co leczyc…

  2. BANDZIORkaq 09.02.2021 18:52

    Jak nie kupujecie koronki, to dostaniecie coś nowego i teraz kto jest górą?

  3. elmo205 10.02.2021 11:35

    przecież to prezydent Tanzanii właśnie wyśmiał testy na koronawirusa, kara wymierzona przez fale z Alaski, czyli HAARP nikogo nie ominie, ale to kłamstwo jest tak olbrzymie, że mało kto w to uwierzy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.