Na czele Tanzanii kobieta prezydent

Opublikowano: 21.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1996

Po śmierci dotychczasowego prezydenta Tanzanii, Johna Magufuli, urząd prezydenta Tanzanii objęła dotychczasowa wiceprezydent Samia Suluhu. Pierwsza kobieta na tym stanowisku w Afryce Wschodniej.

Samia Suluhu została zaprzysiężona na prezydenta Tanzanii w piątek 19 marca. Przed nową prezydent pojawi się kilka wyzwań, w tym decyzje, jak się zachować w stosunku do pandemii COVID-19. Jej poprzednik znany był jako całkowity negacjonistą tej choroby. Oficjalnie zmarł na serce.

Decyzją Magufuli zostały wycofane z Tanzanii testy, które, jak przekonywał w mediach ówczesny prezydent, do niczego się nie nadają, ponieważ pokazały pozytywny wynik u kozy i owocu papai. Teraz być może Suluhu zadecyduje o sprowadzeniu do kraju szczepionek. Ale to niejedyne wyzwanie: nowa prezydent zaapelowała o jedność społeczeństwa, naruszoną przez politykę poprzednika przez cenzurowanie mediów i aresztowania oponentów.

„To jest czas, by pogrzebać dzielące nas różnice i zjednoczyć się jako naród. To nie jest czas na wskazywanie palcem, ale czas na trzymanie się za ręce i wspólne kroczenie naprzód”, powiedziała Suluhu.

Organizacja Human Righht Watch dała nowej prezydent Tanzanii pozytywną ocenę w budowaniu liberalnej demokracji. Samia Suluhu jest członkiem Partii Rewolucji (Chama cha Mapinduzi), która rządzi krajem od początku niepodległości Tanzanii. Partia została założona przez legendę afrykańskiego ruchu niepodległościowego Juliusa Nyerere i do połowy lat 1980. kierowała się doktryną socjalizmu. Odeszła od niego w połowie lat 1990., wprowadzająca elementy systemu wolnorynkowego i system wielopartyjny. Jest członkiem Międzynarodówki Socjalistycznej. W jej Manifeście wyborczym wciąż czytamy: „CCM uznaje, że rządy, którym przewodzą, mają do odegrania kluczową rolę w zapewnianiu, że ubodzy w społeczeństwie mają specjalną możliwość poprawy swojego życia i przezwyciężenia, ubóstwo w celu zmniejszenia nierówności klasowych”.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Admin WM 22.03.2021 11:58

    Nowa prezydent Tanzanii już zaczęła publicznie nosić maseczki. Czyli zabili poprzedniego prezydenta i powołali na jego miejsca uległą marionetkę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.