Niemcy przyznają, że Polska to kraj taniej siły roboczej

Opublikowano: 31.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2256

Reinhard Petzold, zajmujący się od trzydziestu lat wprowadzaniem niemieckich firm na polski rynek, zdobył się na odrobinę szczerości. W wywiadzie stwierdził, że Niemcy stworzyli z Polski kraj taniej siły roboczej. Mieliśmy także zostać „rozjechani przez kapitalizm”, bo Niemcy wykorzystując popyt na swoje towary podnoszą ich ceny dla polskich odbiorców.

Niemiecki ekspert wpierw udzielił wywiadu jednemu z tamtejszych portali, a następnie wypowiedział się także dla Polskiej Agencji Prasowej. W rozmowie z serwisem kurt.digital stwierdził wprost, że „Niemcy zbudowały Polskę jako kraj taniej siły roboczej”, tworząc korzystny dla siebie system w naszym kraju. Na dodatek Polska ma spory problem ze zmianą tego wizerunku.

Szef Niemiecko-Polskiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Gospodarczej (DePoWi) porusza także problem wysokich cen za niemieckie produkty. Przypomina, że po 1989 roku Polska została zalana towarami z państw zachodnich, a temu procesowi towarzyszyły niezgodne z prawdą reklamy. To właśnie z ich powodu Polacy zaczęli, nie zawsze zresztą słusznie, kojarzyć niemieckie produkty z lepszą jakością.

Sytuację wykorzystują więc niemieccy przedsiębiorcy. Bez żadnego uzasadnienia ekonomicznego sprzedają bowiem produkty po wyższych cenach. Zdaniem Petzolda niedorzeczny jest argument dotyczący rzekomych wysokich kosztów transportu. Tym samym chemia gospodarcza, słodycze i kosmetyki są o ponad 20 proc. droższe w Niemczech niż w Polsce.

Analogiczny proces nastąpił zresztą w landach należących dawniej do Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Po zjednoczeniu Niemiec zostały one zalane towarami z zachodu, zaś dopiero po 8-9 latach ich mieszkańcy zaczęli dostrzegać, że ich własne produkty są lepsze. Petzold twierdzi, że teraz do podobnej konstatacji powinni dojść również polscy konsumenci.

Na podstawie: Forsal.pl, PolsatNews.pl, PAP.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JP
Użytkownik
JP

[Benjamin Fulford] Masowa ofensywa przeciwko Grupie Oktagon ma na celu wykończenie nazistowskiej IV Rzeszy

https://meditation539.com/2020/12/31/benjamin-fulford-masowa-ofensywa-przeciwko-grupie-oktagon-ma-na-celu-wykonczenie-nazistowskiej-iv-rzeszy/

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Niczego Niemiaszki nie odkryły – przecież jest to jasne jak Słońce już co najmniej od 90-tych lat!