Niedzielski udaje, że zawarł porozumienie z medykami?

Opublikowano: 06.11.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1306

Rząd ustami ministra zdrowia odtrąbił sukces w sporze z protestującymi medykami. Porozumienie zostało osiągnięte po trzech tygodniach intensywnych rozmów, ogłosił minister zdrowia. Jednak rozmawiał nie z tymi, którzy naprawdę protestują.

Sukces ministrowi Niedzielskiemu jest potrzebny jak powietrze. Gdy czwarta fala pandemii zbiera swoje żniwo, wiele wskazuje na to, że system opieki zdrowotnej znowu może okazać się niewydolny, porozumienie z medykami byłoby nad wyraz potrzebne propagandowo. I takie porozumienie zostało osiągnięte. Ale nie wszyscy są z niego zadowoleni.

Adam Niedzielski rozmawiał przez trzy tygodnie, jak mówi „intensywnie”. Osiągnięte porozumienie podpisali zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Rozmowy toczyły się w ramach Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. To, co zostało podpisane to: podwyżki dla wszystkich zawodów medycznych, ale dopiero od lipca przyszłego roku, minimalne wynagrodzenie lekarza wzrośnie z 6700 do 8000 zł, pielęgniarki o 1500 zł, fizjoterapeuci, diagności oraz psycholodzy minimalnie zarobią więcej o 1400 zł, ogółem pójdzie na to 6,5 mld złotych.

Minister Niedzielski podkreślił, że to kolejne podwyżki, które funduje medykom rząd. Problem polega na tym, że protestujący w Białym Miasteczku przed Radą Ministrów nie uznają tego porozumienia.

Przede wszystkim dlatego, że sami nie uczestniczyli w rozmowach we wspomnianym Zespole Trójstronnym. Zaproszenie nań otrzymali, lecz uznali, że skoro ich postulat, by przeprowadzić rozmowy dwustronne między protestującymi a resortem zdrowia nie został uwzględniony, to oni w Zespole uczestniczyć nie będą. Rzecznik Białego Miasteczka oznajmił, że minister Niedzielski podpisał „porozumienie z medykami bez medyków”. Zwrócił uwagę, że podwyżki nie obejmą zawodów niemedycznych w ochronie zdrowia i dodał, że protestującym w Białym Miasteczku chodzi o reformę całego systemu ochrony zdrowia. Do 20 listopada czekają na odpowiedź premiera Morawieckiego na ich list.

Protestujący w Białym Miasteczku z pewnością teraz będą przedstawiani w rządowej propagandzie jako wichrzyciele, którzy, motywowani politycznie, nie chcą uznać porozumienia zawartego przez innych lekarzy i działają na szkodę pacjentów.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.