Niderlandy usuną płeć z dowodów

Opublikowano: 06.07.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 951

Holenderska minister edukacji, kultury i nauki Ingrid van Engelshoven zapowiedziała zmiany w dowodach osobistych w jej kraju. Za kilka lat ma zniknąć z nich rubryka zawierająca określenie płci, a Niderlandczycy najchętniej widzieliby takie rozwiązanie również w dokumentach firmowanych przez Unię Europejską. W ten sposób Niderlandy chcą poszerzyć strefę wolności mniejszości seksualnych.

Najprawdopodobniej od 2024 albo 2025 roku w dowodach osobistych w Holandii nie znajdzie się już określenie płci posiadacza dokumentu. Pracuje nad tym wspomniana szefowa tamtejszego resortu edukacji, kultury i nauki należąca do liberalnej partii Demokraci 66. Jej zdaniem w ten sposób z dowodów osobistych zostanie wykreślona „zupełnie niepotrzebna informacja”.

Van Engelshoven uważa, że „tam gdzie można, należy ograniczyć niepotrzebną rejestrację płci”, nawet jeśli tych informacji będą wymagały przepisy Unii Europejskiej. Liberalna holenderska minister powołała się w tej kwestii na ustawodawstwo niemieckie, a także wyraziła ubolewanie, iż podobne kwestie wciąż są poruszane w dokumentach firmowanych przez struktury unijne.

W ten sposób holenderski rząd zamierza wprowadzić ułatwienia dla przedstawicieli mniejszości seksualnych, aby mogli oni „stworzyć własną tożsamość i żyć w pełnej wolności i bezpieczeństwie”. Zapowiedź van Engelshoven ucieszyła zresztą działaczy tzw. organizacji LGBT, mających mieć „codzienne problemy z kategorią płci w swoich dowodach osobistych”.

Na podstawie: Zeit.de, LeMonde.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Cosmo 07.07.2020 08:10

    Ja proponuję aby Holandia zrezygnowała z obecnie używanie flagi i zastąpiła ją tęczową. Być może wykazaniem się jako europejski lider szerzenia dewiacji, zamiast nazwy Holandia, powinni używać nazwy Lgtb-land.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.