NeoTVP „gra na Tuska”?

Opublikowano: 27.05.2024 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1411

Wiadomości neo-telewizji publicznej właściwie już niczym zadziwić nie mogą. Poprawia się jakość techniczna TVP Info, ale idzie to w parze z przekazem coraz bardziej ukierunkowanym na świadczenie „usług” dla koalicji 13 grudnia.

Sobotni materiał programu informacyjnego „19.30” mógł jednak zadziwić. 25 maja pojawił się w wydaniu tego programu duży materiał o… małżeństwach polsko-niemieckich. Podobno ma to być najlepszy sposób „współpracy” i wzajemnego zbliżenia.

W reportażu wypowiadała się np. pani, która rozwodziła się osiem razy i wreszcie znalazła Niemca. Okazało się też, że takie pary rozpadają się częściej, niż pary polsko-polskie. Pokazano jedna „spolonizowanego” Niemca, który już od lat mieszka z żoną w Polsce.

Cel tego „reportażu” może być podwójny. Z jednej strony była to promocja „wielokulturowości” w aspekcie transgranicznym z Niemcami (podobno współmałżonkom poszerzają się horyzonty). Z drugiej strony było to po prostu ocieplanie „wizerunku Niemców”.

Wydaje się, że autorzy tego materiału mieli w tym dodatkowy cel, czyli przeciwdziałanie „propagandzie antyniemieckiej”. Niemieccy mężowie Polek zostali pokazani, że nie są wcale straszni, a są wręcz sympatyczni.

Zapewne miało to być obalanie „antyniemieckiej retoryki PiS” i pośrednia obrona „proniemieckich sympatii Donalda Tuska”, ale wyszło jak wyszło, czyli głupio.

Autorstwo: BD
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niusy 27.05.2024 22:59

    Kiedy koniec wyludzania opłat za propagandę?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.