Nam zaleca rowery, sam lata prywatnym odrzutowcem

Opublikowano: 05.02.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1844

John Kerry, specjalny wysłannik prezydenta USA ds. klimatu w administracji prezydenta Bidena, który konsekwentnie alarmuje o niebezpieczeństwach globalnego ocieplenia, w 2019 roku poleciał prywatnym odrzutowcem na Islandię aby odebrać nagrodę za ochronę środowiska naturalnego – poinformowały w środę Fox News.

Kerry broni latania własnym prywatnym odrzutowcem Gulfstream GIV-SP twierdząc, że dla „kogoś takiego jak on”, to jedyny możliwy środek transportu, ”aby wygrać batalię o klimat”.

„Muszę latać, spotykać się z ludźmi i załatwiać sprawy” – powiedział Kerry, nie wyjaśniając, dlaczego zdecydował się na prywatny odrzutowiec zamiast lotu komercyjnego, choć prywatne odrzutowce emitują szacunkowo 40 razy więcej dwutlenku węgla na pasażera.

Kerry posiada prywatny odrzutowiec za pośrednictwem rodzinnej firmy.

Były sekretarz stanu powiedział w wywiadzie dla BBC w zeszłym tygodniu, że ludzie mają tylko dziewięć lat na uratowanie planety przed rzekomym antropogenicznym załamaniem klimatu.

W 2006 roku były wiceprezydent Al Gore ostrzegł, że ludzie mają dziesięć lat na podjęcie drastycznych kroków w celu ocalenia planety przed zmianami klimatycznymi, abyśmy nie osiągnęli „punktu bez powrotu”. W 2019 roku Gore bronił swojej prognozy, określając ją jako „trafną”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 05.02.2021 17:51

    Ten pan ma tylko głośno drzeć swoją za przeproszeniem gębę, że należy dbać o klimat. Inni mają się stosować i dbać o planetę. On będzie brał nagrody za samo darcie gęby.

  2. vannamond 05.02.2021 21:20

    Pochodzi ze starej rodziny handlarzy narkotyków więc go stać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.