Nadchodzą kolejne “reformy” w Grecji

Opublikowano: 23.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1007

Zabijania Grecji ciąg dalszy. Parlament będzie głosował nad kolejnymi “reformami”. Zaprotestują przeciwko nim związki zawodowe.

Jeśli grecki parlament po raz kolejny nie ugnie się przed dyktatem wierzycieli, ci nie zatwierdzą kolejnej pożyczki, której wartość może wynieść nawet 86 mld euro. Żądania dotyczą przyjęcia pakietu oszczędnościowego wartego miliard osiemset milionów euro, jak również utworzenia funduszu prywatyzacyjnego i przyjęcia nowej ustawy dotyczącej niespłacania kredytów.

Za zgrabną nazwą “fundusz prywatyzacyjny” kryje się w rzeczywistości wielka wyprzedaż greckiej ziemi – praktycznie za bezcen. Prywatni właściciele będą mogli kupić prawie 600 mniejszych i większych wysp na Morzu Egejskim oraz ponad 70 tys. różnych nieruchomości, w tym obszarów leśnych i rolnych. Po sprzedaniu wszystkiego Grecja straci większość dotychczasowego mienia państwowego. Ogromny sprzeciw budzi również zawarte w pakiecie oszczędnościowym podniesienie opłat rejestracyjnych samochodów, akcyzy na benzynę i olej napędowy oraz opałowy, tytoń i piwo. O punkt procentowy wzrośnie VAT – do 24 proc.

Wielu ekonomistów wskazywało już, że “oszczędzanie” sprowadza się w rzeczywistości do dławienia greckiej gospodarki i nigdy nie sprawi, że kraj wyjdzie z kryzysu. Ale wierzycieli to nie zraża. Jeśli ocena pierwszej fazy ateńskich reform będzie negatywna, będą kolejne cięcia, w tym obniżki emerytur i pensji, i to bez potrzeby kolejnego głosowania nad nimi w parlamencie.

Przeciwko “reformom” zamierzają protestować pracownicy. O szesnastej przed parlamentem rozpoczyna się manifestacja zorganizowana przez największe centrale związkowe. Osobny protest zapowiedzieli pracownicy ateńskiej komunikacji miejskiej.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Fenix 23.05.2016 11:15

  Pieniądze banksterów ,władza gangsterów ! Dług jest dobrem nielicznych , tam i władza kupiona.
  Pieniądze ludzi, władza ludzi ! Udział długu każdemu na życie , z tworzenia i wymiany dóbr , moim udziałem władza.

 2. gajowy 23.05.2016 12:30

  Jak bym czytał HitMan’a – wyznania ekonomisty od brudnej roboty.

 3. piqlis 23.05.2016 20:22
 4. agama 23.05.2016 21:17

  jakby Grecy chcieli, to by tych wyprzedawczyków pogonili w cholerę i mieli spokój

 5. sandvinik 23.05.2016 22:07

  @agama
  a my to co? tylko że dopóki coś masz to siedzisz-dopiero jak tracisz wszystko rusza fala.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.