Na czym polegał pakt Jana Pawła II z rządem?

Opublikowano: 27.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 524

Nie milkną echa zaskakującej nominacji byłego papieża na stanowisko głównego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo podczas Światowych Dni Młodzieży. Jeden z członków Partii Razem złożył wniosek o udostępnienie informacji publicznej dotyczącej umowy zawartej pomiędzy Karolem Wojtyłą a polskim rządem.

Sensacyjną informację podała wczoraj Beata Kempa podczas występu w TVN24. “Mamy zawarty pakt z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który od początku patronuje temu wielkiemu świętu młodych ludzi i myślę, że takiej sytuacji absolutnie nie będzie. Jesteśmy ludźmi dużej, olbrzymiej wiary. Nie lękamy się” – powiedziała w TVN24 szefowa zespołu rządowego do spraw przygotowania Światowych Dni Młodzieży.

Powrót Jana Pawła II w przeddzień rozpoczęcia największej masowej imprezy w 2016 roku wywołał lawinę komentarzy. “Moje źródła mówią, że pakt negocjowany był ostro, Jan Paweł II stawiał warunki nie do spełnienia. Np. żądał szarej komórki Kempy” – zastanawiał się jeden z użytkowników. “Niby fachura od wszystkiego, ale nie wiem czy to dobry pomysł, przecież sam siebie przed zamachem nie był w stanie uchronić” – głowił się inny komentujący. Głos zabrał również znany katolicki publicysta Szymon Hołownia: “Frapuje mnie jednak użycie w tym kontekście słowa “pakt”, bo sugeruje ono wzajemną wymianę świadczeń. Święty Jan Paweł II ma więc pewnie wyprosić spokojny przebieg uroczystości, a rząd oferuje mu coś w zamian” – napisał na swoim profilu na “Facebooku”.

Największą ciekawość wzbudziła deklaracja o zawarciu paktu, a dokładniej – jego szczegóły. O udostępnienie informacji publicznej oficjalnie zawnioskował Paweł Dembowski z wrocławskiego okręgu Partii Razem. W piśmie skierowanym do Kancelarii Prezesa Rady ministrów, działacz prosi o “treść paktu, zawartego między RP a Janem Pawłem II”, oraz “tryb jego ratyfikacji przez władze RP”. KPRM ma obowiązek odpowiedzieć na wniosek i ustosunkować się do zadanych pytań.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 27.07.2016 17:17

    To tylko bełkot pani Beaty Kempy. Niektórzy katolicy w naszym kraju tak mają, że w ramach zademonstrowania swej bojaźni wobec kleru, muszą od czasu do czasu powiedzieć publicznie w tym temacie coś absurdalnego. I nie chodzi tu o jakiś sens słów ale o narzucenie tej bojaźni innym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.