Myśli zebrane

Opublikowano: 03.02.2022 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1596

Ciężkie czasy nastały dla prawie wszystkich z nas. Odczuwamy to niemal wszyscy, my, normalni ludzie dobrej woli. Myślę, że nie skłamię, kiedy powiem, że większość z nas, tu, na dole tej sztucznie wykreowanej drabiny społecznej, dostrzega nienormalność naszych czasów. Czasów, w których brat brata potrafi pozbawić życia. Nie będę się rozpisywał, co „swoim” robią „koledzy” i znajomi, nie wspomnę nawet o tym, jakie przykrości obce nam osoby potrafią wyświadczyć.

Zarządzają nami wyrachowani ludzie pozbawieni nawet śladowych ilości wartości takich jak godność, honor czy współczucie.

W obecnych czasach, w których nade wszystko liczy się hajs, dominacja i kontrola, to my – tu na dole – jesteśmy tą grupą społeczną, na której wszystko co negatywne się skrupia, w efekcie tworząc jeszcze więcej dojmującej patologii. Dzieje się tak z tej prostej przyczyny, gdyż jesteśmy najliczniejszą grupą społeczną – po prostu jest nas najwięcej. Powoli stajemy się „odbiciem lustrzanym” osób nami rządzących, od których przejmujemy wzorce zachowań. Jak głoszą stare mądrości: kto z kim przestaje takim się staje. W świecie zdominowanym przez wyzysk głównymi wartościami stają się cwaniactwo i kłamstwo, sumienie i moralność schodzą na drugi plan tego teatru, a szeroko rozumiane dobro odchodzi do tak zwanego lamusa, jakim to określeniem jesteśmy opisywani przez powstałe wskutek takiego obrotu spraw bandy degeneratów.

To może tyle negatywów – teraz coś o pozytywnych aspektach, które dostrzegam…

Mimo tego wszystkiego duch w nas nie umiera, coraz więcej osób otwiera coraz szerzej oczy i przeciera je z niedowierzaniem. Ocknięci z tego letargu zauważają to moralne szambo, które sięga już prawie po samą szyję.

Przejawy tego dostrzegam w naszych komentarzach, komentarzach ludzi myślących, którzy pozostać wolą anonimowi zapewne ze strachu, że zostaną wyśmiani na publicznym forum. Musimy zdać sobie sprawę, że te szydercze i oszczercze teksty pod artykułami piszą często ludzie, którzy nie chcą się obudzić, a najczęściej opłacone „trolle”, którym nie zależy na prawdzie i faktach, a których nie wymienię – wszyscy wiemy o kim mówię, a część pozostaje anonimowa. Ludzie, którym zależy na tym, aby nas podzielić i skłócić, żebyśmy skoczyli sobie do gardeł niczym zwierzęta.

Na koniec kilka słów prawdy o nas, oraz apel. Winę za to, co nas otacza, ponosimy również my – ludzie dobrej woli, przymykając oczy na zło w chwilach, kiedy nas samych ono nie dotyczy. W ten sposób dajemy na to zło milczące przyzwolenie. Jak powiedział niegdyś E. Burke: „Żeby zło zatriumfowało, wystarczy, aby dobry człowiek nic nie zrobił”.

Bądźmy silni, nie ustawajmy w obnażaniu obłudy i kłamstwa i przestańmy żyć w strachu, który zabija myślenie i poczucie dobra w nas samych. Bądźmy nadal współczujący i otwarci, gdyż jeśli nas zabraknie, to będzie to już koniec!

Autorstwo: Abnegat
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Abnegat 03.02.2022 12:35

    dzięki za komentarze, długo mi zeszło, żeby opisać to co czułem – ale lepiej późno niż wcale 🙂
    Dziękuję również redakcji za zamieszczenie moich “wypocin” i za edycję.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.