Myśl pozytywnie, samodzielnie i aktywnie a zajdziesz dalej

Opublikowano: 23.10.2017 | Kategorie: Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 725

“Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł” – Albert Einstein.

Na samym wstępie chcemy poruszyć kwestię opisaną w przytoczonym cytacie powyżej, a zatem o samotnym podążaniu, o wzniesieniu się ponad tłum i dzięki temu uzyskaniu możliwości sięgania jeszcze dalej i jeszcze szerzej. Albert Einstein wypowiedział wiele przełomowych zdań to, od którego rozpoczynamy dzisiejsze rozważania należy, w naszym przekonaniu, do tych najważniejszych. Jednak nie chodzi w nim dosłownie o podążanie przez życie w samotności, lecz w postawie samodzielnego i aktywnego myślenia.

A zatem podróżujmy przez życie w grupie, z kimś u boku, ponieważ człowiek jest stworzeniem społecznym, potrzebna jest mu bliskość kogoś drugiego. Podróżujmy, zatem z kimś, wymieniajmy się informacjami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, ale zawsze w oparciu o nasze przekonania i zdobytą wiedzę decydujmy, co jest warte a co nic nie warte. W czasach gdzie manipulacja i kłamstwa wdzierają się do naszych umysłów w każdy możliwy sposób, należy postawić przed tą destrukcyjną falą mur. Następnie w owym murze, owej ścianie wykuć małe przejście, przez które to my będziemy decydować, jakie zaserwowane przez świat wiadomości przepuścimy a jakie nie.

Samodzielne myślenie to podstawa. Samo pojęcie samodzielności jest w życiu fundamentalne, jeżeli samodzielnie uczymy się myśleć, pokonywać problemy, podejmować decyzje, wówczas życie już dorosłe, to, które jest bądź, co bądź życiowym testem nie będzie aż tak wymagające i trudne jakby mogło być w przypadku totalnego nie przygotowania i pewnego wyluzowania emocjonalnego oraz braku posiadania kręgosłupa moralnego oraz kręgosłupa z konkretnymi przekonaniami.

Wielcy ludzie tego świata, jak Albert Einstein, Nikola Tesla czy z płaszczyzny religijnej Jezus z Nazaretu, było swojego rodzaju rewolucjonistami czasów, w których żyli, ale i nie tylko. Postawa i nauczanie Jezusa odmieniło oblicze tej ziemi na tysiąclecia, być może i na zawsze. Ludzie wielcy nie idą za przekonaniami tłumu, większości, myślą samodzielnie, są poniekąd intelektualnymi outsiderami, którzy dostrzegają prawdę ponad ogólnie przyjętymi kłamstwami. Jak wiemy prawda wyzwala i zarazem pozwala sięgać dalej. Co to oznacza? To oznacza, że prawda połączona z samodzielnym myśleniem jest niczym koło zamachowe, które z czasem powiększa się i pozwala na jeszcze więcej.

Teraz jeszcze kilka słów o pozytywnym myśleniu o pozytywnym nastawieniu do życia. Otóż z punktu widzenia psychologii takie podejście wpływa na pozytywny rozwój zarówno fizyczny jak i mentalny człowieka. Jak wiemy, ludzie pozytywnie nastawieni, wręcz bojowo do życia często pokonują teoretycznie nieuleczalne choroby jak rak. Jak to się dzieje? Tego nawet nauka wytłumaczyć nie może, ale jest to dowód, że tego typu postawa popłaca.

Myśląc pozytywnie zajdziemy dalej, ponieważ idąc ścieżką życia, często podążamy w ciemno. Robimy kroki kolejnych dni, ale nie znamy rzeczywistej przyszłości. To też bywa i tak, że tracimy nadzieję i wiarę, tracimy sens i nie chcemy już zrobić tego kolejnego kroku, popadamy w pesymizm a nawet dramaturgię. To błąd, ponieważ być może jeszcze kilka kolejnych kroków i dni codziennych zmagań a nasze życie odmieniłoby się na lepsze. Taka postawa, nieugięcie uratowało życie wielu osobom. A zatem każda chwila to kolejna szansa, dobrze jest się jej chwycić i nie odwracać wzroku. Walczmy do końca, starajmy się do końca nawet, gdy wmawiają nam, że już od samego początku stoimy na straconej pozycji.

Na sam koniec w ramach ciekawostki. Naukowcy zauważyli, że zwierzęta w szczególności psy, czyli teoretycznie jedni z najlepszych przyjaciół człowieka, żyją dłużej i są zdrowsze, gdy obcują z ludźmi nastawionymi do życia pozytywnie. W jakiś sposób to się udziela tym czworonogom.

Autorstwo: Zespół “Globalnego Archiwum”
Źródło: Globalne-Archiwum.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. janpol 24.10.2017 02:50

  Chcemy więcej takich artykułów. Podoba mi się też motto “Globalnego Archiwum”, choć nie wszystko co tam wypisują ma sens: “Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą. Prawda jest mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania, jest rewolucyjnym czynem.” (oczywiście nie wymyślili tego, bo to cytaty z Georga Orwella, niemniej jednak podoba mi się, no i to niestety jest prawda). Wg mnie sens tego artykułu jest taki: nie można oczekiwać, że jeżeli w kółko robimy to samo (nie wspominając o tych, którzy głoszą bojkot wszystkich i wszystkiego), że ni stąd, ni zowąd osiągniemy sukces a mamy pretensje (i frustracje czy nawet depresje), że świat jest niereformowalny no i “oni” go nam urządzają. Chyba też trzeba przypomnieć jedną z myśli Bertranda Russella ap ropo: “Gdyby ludzie rządzili się rozumem, mieliby bardziej prawidłowy niż obecnie pogląd na swoje własne interesy; a gdyby wszyscy ludzie działali w myśl dobrze zrozumianej korzyści własnej, świat byłby rajem w porównaniu z tym, czym jest dzisiaj.” Czyli przede wszystkim myśleć i fakt najlepiej pozytywnie i szukać nowych rozwiązań i metod jak stare nie przynoszą efektu oraz nie dawać się napuszczać różnym takim na bzdety, które odwodzą nas od efektywnej pracy.

 2. Fenix 24.10.2017 07:57

  Prawda nie jest mową nienawiści. Prawdę brać na klatę ludzie, i chciejmy się z nią zmierzyć ,nie uciekać ,nie zakłamywać. Mowa nienawiści to zaprzeczanie prawdzie , to szukanie dziury w całym.
  Prawda przyjęta wyzwoli NAS = MY nie zmienimy prawdy , to prawda nas zmienia !
  Prawda o naszej przeszłości , historia, schowana do Archiwum Globalnego
  ( też mi się podoba nazwa ) ma nam służyć , by nie ponawiać błędów ludzi z przeszłości ; wyzysku , zniewolenia , wojny ,holokaustu , co nie służy życiu , nie służy jednostce .
  Postawić na prawdę . To służy życiu i jednostce władza , służy każdemu JA = praw/da.

 3. Fenix 24.10.2017 10:10

  Prawda służy życiu ,służy jednostce i naszej jedności .

 4. qrde blade 24.10.2017 11:07

  10 PRZYKAZAŃ DLA ZNIEWOLONYCH OWIEC !
  10 przykazań dla ludzkich OWIEC!
  Trudno, żeby od funkcjonariuszy systemu globalnej władzy, siłą rzeczy oddanych dualnej, piramidalnej sprawie wymagać, aby pochylili się nad stadem niezmiennie strzyżonych przez ten system OWIEC. Już samo zaś potulne przebąkiwanie władzy, że postulowane przez to stado zmiany godzą w rozliczne, nietuzinkowe i niejasne interesy jest na to najlepszym dowodem i żałosnym tłumaczeniem typu: My tutaj robimy to dla Was siedząc sobie w ciepełku, dosłownie PO uszy w mentalnym g.wnie i nie będziemy dla spełnienia waszych postulatów ryzykować z trudem zajęte miejsce i wystawiać z niego głów!
  Podobnie żałośnie ( a dla nich jedynie racjonalnie ) zachowują się wszystkie dobrze opłacane, zorientowane w systemie globalnej władzy elyty, gdyż każda niesubordynacja, to jeszcze bardziej bolesny,( a dla nich dio tego żałosny) powrót do stale niewolonego stada na którym przecież elyty i system pasożytują…
  Cóż więc OWCE, mogą dla siebie w tym od samego swego początku zorientowanym na manipulacje masami, dualnym, g.wnianym ich biznesie zrobić?
  1. Za złamany grosz nie wierzyć żadnym elytom, ich durnej, zakłamanej na siłę kładzionej do pustych łepetyn plebsu nauce i informacji masowo przez nich rozpowszechnianej!
  2. Za grosz nie wierzyć żadnym wynikom demoNkratycznych wyborów, ogłaszanym w celu manipulacji i ich uwierzytelnienia “naukowo” przeprowadzanym sondżom oraz informacjom rozpowszechnianym przez media głównego nurtu będących prawie w całości w rękach globalnych manipulatorów!
  3. Nie ulegać ustalonym algorytmom nauki, żadnej religii i naturalnie ustalonych z góry pożal się boże algorytmów leczenia wyłącznie skutków ( a nie przyczyn ) chorób, gdyż prowadzą one do uzależnienia od leków, żałosnego w skutkach chorego niewolnictwa, szybszej i znacznie bardziej prawdopodobnej śmierci.
  4. Całkowicie porzucić lub regularnie ograniczać spożywanie oferowanej przez system żywności przetworzonej, słodzonej, GMO, hodowlanego mięsa i produktów mlecznych ( w zamian jak najczęściej stosować dietę wegańską, ziołolecznictwo, bosy ruch na świeżym powietrzu ).
  5 Witaminą, która nas skutecznie odmładza i leczy jest naturalna witamina C, przyjmowana długotrwale i regularnie w znacznie większych dawkach dziennych 2 do 3 razy dziennie 1000mg.
  6. Ograniczać spożywanie ( a nawet mycie w wodzie ) wszelkich napojów na bazie wody kranowej, przemysłowej, wodociągowej słodzonych fruktozami, produkowanych na sztucznej bazie związków chemicznych, sztucznych konserwantów, słodzików, polepszaczy smaków, szczególnie fluorków, związków chloru, ect
  7. Włączyć do diety naturalny krzem i inne unikalne pierwiastki Nie szczepić się – to wbrew boskiemu prawu!
  8. Regularnie likwidować z układu pokarmowego prawie całkowicie przemilczane przez naukę akademicką pasożyty i bazujące na ich odchodach oporne lekom bakterie odpowiedzialne między innymi za próchnicę i liczne choroby przewlekłe. Maksymalnie ograniczyć zagrzybiające i kancerogenne leczenie antybiotykami.
  9. Dbać aby dieta nie powodowała długotrwałego zakwaszenia naszego organizmu. Regularnie w porach poza posiłkami odkwaszać organizm szczyptą czystej sody kuchennej lub znacznie lepiej zdeklastrowaną, alkaliczną wodą z jonizatora wody ( nie powoduje tzw. wiatrów ).
  10. Stosować wyłącznie dobro myślenie, nie oglądać horrorów, stosowania przemocy ( prawa półkula mózgu to wszystko nagrywa ). Przede wszystkim nie dać się nastraszyć, nie ulegać żadnym stresom, śmiać się z życia, a jak już umierać, (to nie samemu) i wyłącznie z godnością, koniecznie zabierając ze sobą całe okoliczne zło, żeby Wasze cierpienie i życiowy wysiłek nie poszedł na marne!
  Unikać badań ( i tzw. leczenia inaczej )radiologicznych, elektromagnetycznego smogu ( wyłączać na noc wszystkie nadajniki GSM, WiFi ). Regularnie uciekać z miast na zielone przedmieścia, na rodzime wsie, do nieskazonych złem ludzi, do lasu.
  11. …i nie pożądaj człowiecze kobiety, bogactwa, ani żadnej pracy bliźniego swego, gdyż wszystkie one prowadzą wprost do mentalnego zniewolenia, stresów, durnego szaleństwa i chorób jego!
  wężykiem, wężykiem
  PODAJ DALEJ…

 5. MvS 24.10.2017 11:48

  Prawda, prawda, tylko jak te nadajniki GSM wyłączyć ? W Lesie GSM też hula, ba nawet w Beszczadach łapiesz 4G.

 6. emigrant001 24.10.2017 12:05

  Polacy zbyt często ulegają hipokryzji, dyktowanej przez wybranych hipokrytów więc wołanie na puszczy na nic się nie zda.
  Kiedyś wydawało mi się , że Polacy to inteligentny naród, ale im bardziej patrzę z dystansu tym mniej w to wierzę.
  PZDR

 7. qrde blade 24.10.2017 14:59

  –> MvS Najbardziej niebezpieczne są te przy umieszczane przy samym uchu lub ustawione na stałe w pokoju, w Twoim biurze u sąsiadów, ect . Te bezsprzecznie powinniśmy wyłączać jak z nich nie korzystamy np w nocy gdyz wpływaja na jakośc snu. W telefonach mobilnych też można i nawet trzeba wyłączać przesył danych, co utrudnia inwigilacje i przedłużą czas pracy akumulatorów.

 8. MvS 24.10.2017 21:20

  @ qrde blade
  Nie mam włączonego WiFi, w pracy router jeno na kablu działa. Tylko co z tego jeśli inni użytkownicy (bliscy i dalecy sąsiedzi jak np. szpital) sieją non stop ? Po włączeniu skaner WiFi pokazuje dziesiątki punktów dostępowych. Często na jednym kanale jest dwa, trzy ! 2,4 Ghz z dołu, z góry, z boku…

 9. qrde blade 25.10.2017 00:54

  @MvS
  Pozostaje tapetowanie folią aluminiową ścian i sufutu, żaluzje metalowe w oknach celem utworzenia klatki Faraday’a, cienkie folie lub miedziane nici wplecione w ubrania i beret, mieszkanie w City i dom lub działka poza miastem…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.