MSZ nie ujawnia informacji ws. głosowania nad rezolucją ONZ

Opublikowano: 15.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1436

„Bardzo proszę o informację ministra spraw zagranicznych na temat tego, jak wyglądał przebieg uzgodnień co do stanowiska polskiej delegacji w sprawie, która dotyczy nas wszystkich, dotyczy prawa do życia każdego człowieka” – zaapelowała w środę z mównicy sejmowej posłanka Solidarnej Polski Anna Maria Siarkowska. Nie otrzymała jednak odpowiedzi od nikogo z rządu.

Mimo, że od sprawy głosowania minęło już trochę czasu, nadal wywołuje ona oburzenie grupy parlamentarzystów. „W tej rezolucji zawarto zapisy, które promują aborcję, które promują wczesną aborcję jako prawa człowieka. To jest absolutnie niedopuszczalne” – podkreśliła posłanka Siarkowska podczas wypowiedzi z mównicy sejmowej.

Poseł Siarkowska domagała się od ministra spraw zagranicznych konkretnych informacji na ten temat. „Jak przebiegał proces negocjacji, kto odpowiadał za to, że Polska była współinicjatorem tej rezolucji i dlaczego mimo sprzeciwu posłów wstrzymaliśmy się od głosowania” – pytała się parlamentarzystka.

Rządzący zbyli swoją posłankę (zasiadającą w końcu w klubie PiS, należącą do koalicyjnej Solidarnej Polski) milczeniem.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.