Mniej na inwestycje w spaliny

Opublikowano: 12.10.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 155

Komisja Europejska wciąż jest przeciwna transferowi niewydanych środków UE z projektów kolejowych na drogi w Polsce.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, komisarz UE ds. polityki regionalnej Johannes Hahn rozmawiał na ten temat w Warszawie z podsekretarzami stanu w resorcie transportu: Andrzejem Masselem i Maciejem Jankowskim. Komisarz powiedział, że KE podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie transferu niewydanych środków (1,2 mld euro) z projektów kolejowych na drogowe, o który wcześniej wnioskował polski rząd – byłoby to bowiem niezgodne z priorytetem UE w polityce transportowej, jakim jest promocja kolei. Hahn poinformował, że rozmowa dotyczyła procedury i terminarza wdrożenia środków na kolej. Wyraził przy tym nadzieję, że wydatkowanie pieniędzy na kolej będzie korzystne dla rozwoju transportu kolejowego w Polsce, przyczyni się do redukcji emisji CO2 i przybliży do rozwoju kolejowego połączenia transeuropejskiego Północ-Południe przebiegającego przez Polskę.

Hahn pozytywnie ocenił plany rządu, by 30 proc. środków przypadających na Polskę w kolejnym wieloletnim budżecie UE na lata 2014-2020 przeznaczyć na infrastrukturę w transporcie drogowym, kolejowym i lotniczym. „To jest możliwe i do wykonania” – powiedział.

Ponadto, komisarz uznał za sprawiedliwe to, że – jak wynika z propozycji Komisji Europejskiej, będącej podstawą toczących się negocjacji budżetowych – Polska pozostanie największym beneficjentem funduszy UE. „Z grona najmniej rozwiniętych regionów Polska jest krajem o największej liczbie ludności” – powiedział Hahn. Negocjacje w sprawie nowego siedmioletniego budżetu UE mają zakończyć się na szczycie 22-23 listopada. Z wyjściowej, przedstawionej w ubiegłym roku przez KE propozycji wynikało, że Polska mogłaby zyskać dostęp nawet do ok. 80 mld euro.

Źródło: Nowy Obywatel

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bXXs
Użytkownik
bXXs

Nic za darmo, nigdy. Więc pytanie ile to będzie kosztować i kto w “polsce” na tym skorzysta? No bo chyba Tusk już ma obiecane koryto w Brukseli za dewastacje i niewolnictwo jakie zorganizował na polecenie Usraela.

pasanger8
Użytkownik

Cóż za radość z uniowstąpienia tamtejsze głupki trochę mniej głupie od rodzimych:)