Minister nawołuje do oszczędzania, choć rząd nie oszczędza

Opublikowano: 20.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1678

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oznajmiła, że Polacy są za mało oszczędni.

Miała na myśli osoby, które mają w ogóle co oszczędzać, gdyż odniosła się do energii, wody i „innych surowców”: „Posiadamy za mało nawyków oszczędzania energii, wody czy innych surowców. Oszczędzanie powinno stać się naszym codziennym stylem życia. Mamy nadzieję, że w UE i Polsce nauczymy się nowego, dobrego sposobu funkcjonowania”.

Pod wpisem cytującym panią Moskwę pojawiło się dużo negatywnych komentarzy. Internauci sugerują, aby rząd dał przykład oszczędności. Jeden z nich przesłał obrazek prezentujący wzrost wydatków kancelarii premiera w latach 2015-2018. W ciągu trzech lat wyniósł on 135%.

W podobnym tonie wypowiedź Moskwy skomentował dziennikarz Marcin Dobski: „Polityków oszczędzających cokolwiek najbardziej chciałbym zobaczyć. Może być oszczędzanie publicznych pieniędzy”.

Użytkownik „Twittera” Ryszard Hajduk z kolei napisał: „Po co nam w ogóle minister klimatu i środowiska? Może zlikwidowanie tego niepotrzebnego urzędu będzie lepszą oszczędnością?”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MasaKalambura 20.07.2022 23:43

    Czy oszczędzać, kiedy waluta stabilna? Tak. KIedy niestabilna, staraj się nie robić gwałtownych ruchów i też oszczędzaj. Przy czym nie tylko gotówkowo, ale i w zasobach. `W tym, co ma wartość realną. Jak odzienie, jedzenie, schronienie. Bo zmiany w walutach oznaczają zwykle wyciek ich wartości. Tylko potęgi finansowe trwają, zwykle poprzez przejmowanie wartości tych słabszych lub poprzez grabieżczą politykę ekologiczną.

    Głębiny lichwy tylko szatani chcą opanowywać i je stosować. Spośród dżinów i ludzi.

    Głębie zasobów Ziemi pracą rąk ludzkich wlewa się do krążącego krwiobiegu organizmów gospodarki.

    Lichwa zaś to wampiryzm finansowy. W inflacji i w odsetkach. To to samo, tylko inna metoda dożylności.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.