Masakra w nowozelandzkich meczetach

Opublikowano: 15.03.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 4331

Radykalni miłośnicy broni zaatakowali dwa meczety w miejscowości Christchurch w Nowej Zelandii. W wyniku strzelanin zginęło co najmniej kilkadziesiąt osób, natomiast tamtejsza policja aresztowała cztery osoby podejrzewane o dokonanie zamachu na muzułmańskie świątynie. Lewicowa premier Jacinda Ardern nazwała ten dzień najczarniejszym w całej historii swojego kraju.[A]

Do wydarzeń w drugim co do wielkości nowozelandzkim mieście doszło o godzinie 2:45 polskiego czasu, a więc o 14:45 czasu miejscowego w meczecie Al-Nur, oraz przed godziną 4:00 polskiego czasu czyli godziną 16:00 tamtejszego czasu w meczecie Masdżid Linwood. W pierwszym wypadku do muzułmańskiej świątyni wejść miał mężczyzna, który zaczął strzelać do blisko 200-300 osób uczestniczących w piątkowych modlitwach, natomiast w drugim nie są znane jeszcze szczegóły.[A]

Wiadomo jedynie, że w pierwszym z meczetów (stan na godzinę 9:30 czasu polskiego) zginęło 41 osób, z kolei w drugim śmierć poniosło 8 kolejnych wyznawców Allaha. Służby specjalne otoczyły obie świątynie, zaś policja aresztowała cztery osoby podejrzewane o przeprowadzenie ataków. Zarzuty morderstwa miał już usłyszeć mężczyzna w wieku około 20 lat.[A]

Szefowa nowozelandzkiego rządu stwierdziła, że dzisiejszy dzień jest najczarniejszym w całej historii jej kraju. Adern potępiła przy tym ataki na meczety, nazywając ich sprawców ekstremistami dla jakich „nie powinno być miejsca w Nowej Zelandii i faktycznie żadnym państwie na świecie”. Lewicowa polityk dodała, iż Christchurch było dotąd miejscowością w której każdy mógł bez przeszkód praktykować swoją religię.

Przynajmniej jednym z zamachowców, który strzelał do muzułmanów modlących się w meczecie Al-Nur był biały suprematysta, posługujący się neonazistowskimi symbolami, przeciwnik imigracji. Swój atak transmitował na żywo w sieci.[E]

W manifeście opublikowanym przed zamachem napisał o celach swojego działania: „Najbardziej ze wszystkiego chcę pokazać najeźdźcom, że nasze kraje nie będą nigdy ich krajami, nasze ojczyzny są nasze i tyle, tak długo jak biały człowiek wciąż żyje, nigdy nie podbiją naszych krajów i nigdy nie zastąpią naszych ludzi”. W liczącej ponad osiemdziesiąt stron publikacji, zatytułowanej „Wielkie Zastąpienie” odwoływał się do Andersa Breivika, norweskiego zamachowca, który w 2011 roku zamordował w ataku terrorystycznym młodzież z lewicowej Partii Pracy. Podobnie jak on powoływał się na Zakon Templariuszy. Przyznał także, że chce zwiększyć linie podziału w społeczeństwach oparte na tożsamości.[E]

Na podstawie [A]: NZHerald.co.nz
Źródła: Autonom.pl [A], Euroislam.pl [E]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. qhashbba 15.03.2019 13:47

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=7U2Ns16rmNA Wideo z kamery umieszczonej na egzekutorze.

 2. emigrant001 15.03.2019 14:26

  Zginęli niewinni ludzie i jest to dramat. Odpowiedzialni za to politycy cieszą się zdrowiem i bogactwem. Im żyje się dobrze.

 3. Tom 15.03.2019 14:32

  “Radykalni miłośnicy broni”, “biały suprematysta” – artykuł lewicowy, oczywiście próbujący rzucić złe światło na prawice i białych ludzi.
  Ktoś wie gdzie można zobaczyć film z ataku?

 4. lcoyote 15.03.2019 15:10

  Każdy ekstremizm “lewicowy, prawicowy, religijny” prowadzi do nienawiści i w konsekwencji do tego właśnie. Oby w Polsce nie doszło czasem do tego bo POLSKI PRAWICOWY RADYKALIZM niebezpiecznie zmierza w podobnym kierunku. I mogą to być ataki także na Polaków ale postrzeganych jako “obcych” bo nie chodzą do kościółka i nie popierają “jedynego słusznego kierunku”

 5. Dawid 15.03.2019 15:29

  Mam link do całej wersji nagrania jakby ktoś chciał. W sumie można tutaj zamieszczać linki, a więc proszę: https://oladblock.services/f/q8ctE1yL0uY/1263008756.mp4 cała masakra od początku do końca.

 6. Tom 15.03.2019 19:20

  Dzięki. Po zapoznaniu się ze źródłami można wyrobić sobie własną opinię. Moja jest taka, że jego umiejętności strzeleckie i taktyczne były na poziomie pomiędzy początkującym a średnim, że gdyby w środku był ktoś uzbrojony, to by się to zakończyło najprawdopodobniej dużo wcześniej oraz, że wyglądało to na niezbyt zaplanowany atak, raczej taki na zasadzie podjechał, wystrzelał i odjechał.

 7. BrutulloF1 16.03.2019 01:14

  W końcu jakiś niemuzułmański terrorysta.

 8. BrutulloF1 16.03.2019 08:30

  Takie imprezy zwykle są pod fałszywą flagą. Niezapomniany Charlie Hebdo. Teraz będziemy walczyć z homofobią i nie ma takiej rzeczy, która nas powstrzyma.

 9. Hassasin 16.03.2019 08:49

  Admin WM, patrz masońskie sygnatury: Christchurch —> Kościól Chrystusowy …no jaki przypadek. I pewnie byl planowany na 13 ( i coś nie wyszło , nie wiem poczta dyplomatyczna z nabojami utknęła na lotnisku) albo zabawa numerologiczna datą da 13 czy 33.

 10. MasaKalambura 16.03.2019 10:53

  Bandyci. Teraz dostaną karę niczym Brevik. Zanudzić się na śmierć w apartamentach więziennych ze stałą obsługą wieziennokelnerską z problemem starych gier playstation i nieciekawym menu.

 11. Cosmo 17.03.2019 09:17

  Pożyjemy, zobaczymy co wyjdzie z czasem na jaw. Jeśli była to operacja fałszywej flagi, to komu i w jakim celu miała by służyć? Kraj na końcu świata bez zasadniczej wartości geopolitycznej.

 12. MvS 17.03.2019 12:08

  Gdzie by ten kraj nie był, to ma swoich ludków od brudnej roboty. Pierwsza myśl którą mi przyszła do głowy na wieść o tym ataku to ta o operacji fałszywej flagi w celu zdyskredytowania posiadaczy broni i wprowadzenia ograniczeń lub zakazu. I hop siup już jest: https://wolnemedia.net/nowa-zelandia-ograniczy-dostep-do-broni/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.