Manifestacja w obronie Mateusza Piskorskiego

Opublikowano: 31.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 285

W minioną sobotę w Łodzi pod siedzibą PiS odbyła się manifestacja przeciwko aresztowaniu lidera partii Zmiana Mateusza Piskorskiego.

„Po blisko 27 latach “wolności i demokracji” w Polsce oskarża się i karze ludzi o odmiennych poglądach. 18 maja — pod fałszywym zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji, ChRL lub Iraku — aresztowany przez ABW został dr Mateusz Piskorski, przewodniczący partii Zmiana. Przeszukane zostały mieszkania innych członków partii. Zrabowane zostało również biuro partii — bezprawnie zabrane zostały m.in. dokumenty członków WZZ Zmiana Jedność Pracownicza. Wszystko po to, by sparaliżować naszą działalność. Cała akcja przeprowadzona została przy pogwałceniu prawa, a jej podtekst od samego początku był czysto polityczny. Wszystko wskazuje na to, że akcja ta ma na celu uciszenie politycznych oponentów przed lipcowym szczytem NATO. Niezależnie od naszych poglądów sytuacja ta powinna bulwersować wszystkich, którym bliskie są idee demokracji, pluralizmu i państwa prawa. Dlatego też partia Polska Patriotyczna, stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej i my — łódzka Zmiana — chcielibyśmy zaprosić Państwa na manifestację solidarnościową z dr Mateuszem Piskorskim, która odbędzie się dnia 27 maja w godz. 15-16 w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 143 (naprzeciw Off Piotrkowska)” — głosi opis wydarzenia utworzonego na “Facebooku”.

W akcji wzięło udział niewielu — zaledwie kilkanaście osób, które jednak „głośno i wyraźnie” wyraziły swoje zdanie na temat metod stosowanych przez rządzącą partię.

Głosy wsparcia z Polski słychać z różnych stron, choć tylko najodważniejsi decydują się na oficjalny komentarz w tej sprawie. Piskorskiego wspierają nie tylko osoby prywatne czy niewielkie grupy działaczy, pojawiają się również opinie instytucji, na przykład list Muzeum Pamięci Żydowskiej w Krakowie.

Członkowie Zmiany uruchomili hashtag #freepiskorski, który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Słowa sprzeciwu wobec represjom politycznym, które dotknęły Piskorskiego, napływają m.in. z Rosji, Grecji, Słowenii, Ukrainy, Hiszpanii, Francji.

Zmiana na swoim profilu na “Facebooku” podała też instrukcję, w jaki sposób można skontaktować się z Piskorskim. Od razu odezwały się głosy, że skoro każdy list będzie przeczytany przez „cenzurę w prokuraturze”, a jego autorzy wezwani na dywanik, to może nie jest to najlepszy pomysł. „Zaiste jest to swego rodzaju test na odwagę” — skomentowała Zmiana.

Kolejna akcja protestacyjna ma się odbyć w ten piątek w Warszawie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
argos1
Użytkownik
argos1

Obecnie świat nie dzieli się już tak jak kiedyś na “lewaków” i “prawaków”, lecz dzieli się teraz na zwolenników światowej globalizacji gospodarki, ze stojącymi za nimi wielkimi światowymi koncernami lobbującymi w rządach (prawie) wszystkich państw świata oraz przeciwników tego procesu globalizacji (anty-globaliści, pro-państwowcy i pro-narodowcy).
Co do aresztowania Pana Mateusza Piskorskiego, to trafny (jak sądzę) komentarz umieszczam poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=dcp9JqK_3dM

hashi
Użytkownik
hashi

Upraszczając świat podzielił się na zwolenników NWO i przecwiników.
Zastanawia mnie jedynie pozorowana rywalizacja miedzy USA vs Chiny i Rosja.
Czy jest prawdziwa czy to ustawka.