Macron wywołał polsko-francuski kryzys dyplomatyczny

Opublikowano: 27.08.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 472

Francuski prezydent Emmanuel Macron zasadniczo nie ukrywał, że jego podróż po państwach Europy Środkowo-Wschodniej celowo będzie pomijać Polskę, natomiast w trakcie wizyty w Bułgarii zdecydował się na wypowiedź marginalizującą nasz kraj w ramach Unii Europejskiej. Wypowiedź Macrona skrytykowała premier Beata Szydło, a chargé d’affaires Francji został wezwany w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Macron przyjechał do Europy Środkowo-Wschodniej, aby budować front przeciwko Polsce i Węgrom w kwestii pracowników delegowanych w ramach Unii Europejskiej. Francja chce bowiem, aby ich czas pracy został skrócony, a także by formalnie określono poziom ich płac. W tej sprawie Macronowi udało się porozumieć z trzema krajami, czyli Austrią, Republiką Czeską oraz Słowacją. Słowacki premier Robert Fico podczas wspólnej konferencji szefów rządów wyżej wymienionych państw oraz francuskiego prezydenta stwierdził, że chciałby widzieć w porozumieniu także Polskę i Węgry, jednak oba kraje sprzeciwiają się podobnym rozwiązaniom.

W trakcie swojej wizyty w Bułgarii Macron zdecydował się na ostre słowa pod adresem naszego kraju. Stwierdził on przede wszystkim, że Polska „nie określa przyszłości Europy dziś i nie będzie jej również określać jutro”, natomiast sami Polacy zasługują na lepszy rząd niż obecny. Jednocześnie Macron samodzielnie definiuje kwestię europejskiej solidarności i swobodnego rynku, który w jego opinii nie powinien „faworyzować krajów promujących słabsze przepisy prawa socjalnego”.

Na wypowiedź Macrona zareagowała premier Beata Szydło, która zwróciła uwagę francuskiemu prezydentowi, aby zajął się własnym krajem, który na razie nie może równać się z Polską pod względem rozwoju gospodarczego oraz zapewnienia bezpieczeństwa własnym obywatelom. Ponadto w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwany został chargé d’affaires Francji, Sylvain Guiaugué. Polskie MSZ wyraziło bowiem oburzenie aroganckimi wypowiedziami Macrona.

Wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski w trakcie spotkania z Guiaugué miał stwierdzić, że Polska podobnie jak Francja jest równoprawnym członkiem wspólnoty europejskiej, dlatego „będzie korzystała dla dobra kraju i swoich obywateli”. Dyplomata dodał, iż „poszanowanie takich wartości jak demokracja, wolność, mają nadrzędne znaczenie”, natomiast kwestia pracowników delegowanych jest obecnie używana do tworzenia podziałów wśród państw unijnych.

Na podstawie: WP.pl, wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. beth 27.08.2017 10:21

  Z jakiego kulturowo zmienionego kraju wywoływane są międzynarodowe kwasy obrazuje wywiad z polską licealistką, zamieszkująca i uczącą się w Paryżu.

  Polecam n/podany wywiad;

  https://www.youtube.com/watch?v=9KKOl5wH-fk

 2. agama 27.08.2017 13:11

  @Admin, wrzuć gdzieś ten wartościowy tekst z fejsa znaleziony tutaj. To wypowiedz zolnierza. https://www.facebook.com/ArcherPL zaczynający się
  “Staram sie unikac wiadomosci docierajacych z Europy, bo z oczywistych wzgledow mam dosc nerwow na codzien, ale zwykle gdy dochodzi do jakiegos ataku, moja skrzynka zapelnia sie wiadomosciami od Was zawierajacymi linki do tych informacji. Niestety czasami nie moge sie oprzec.
  Tak bylo i tym razem gdy dowiedzialem sie o zbiorowym gwalcie dokonanym przez Afrykanczykow na Polce w obecnosci jego partnera, ktory wczesniej zostal przez nich pobity. I to w uwazanej za bardzo bezpieczna miejscosci Rimini we Wloszech do ktorej co roku udaje sie dziesiatki tysiecy osob.”.

 3. robi1906 27.08.2017 18:52

  z komentarzu “beth” leciałem dalej,
  a dalej to!
  https://www.youtube.com/watch?v=Bg-6InX2Qo0

  jestem Słowianem “rasistą”, i!, …i jestem z tego dumny,
  nie lubię ani cyganów, ani żydów, nie lubię asfaltów co gwałcą kobiety,
  ani żadnej innej bandy,
  masz z tym problem “Grzegorzu”?,

  Swojej krwi i narodu trzeba bronić, a nie rozpuszczać się tak jak dziadostwo.

  Po polskiej reakcji na “asfaltową inwazję” widać, że to Polacy (czyli Słowianie), mają większe “bolce” od germanów,
  i tak samo było tysiąc lat temu.

  A, winny temu wszystkiemu jest “Rotschild”, albo inny “lichwiarz”.

  “agama”, co mają znaczyć te żydowskie symbole, pod polskimi skrzydłami husarzy?,
  czy ja tak sie zapuściłem w dyskusji z żydem Gregorem,
  że wy propagujecie te swoje symbole, bez wstydu i żenady?.
  no to żeście się kolejny raz pomylili.

 4. MasaKalambura 27.08.2017 23:53

  Niewolnictwo jest rzeczywiście kreowane przez ostatnich 25 lat rządów po PRLowkich przy pomocy pieniądza lichwy.
  Oderwanie umysłów i koncentracji rodaków od wyrzutu sumienia do spłaty raty lichwy powinno trwać w umysłach ludzi. Wtedy bowiem są wolni, gdy jak ich dusza oderwani są od materii. Co ciekawe jest to obecnie delikatnie wprowadzane systemowo przez dzisiejszych kierowników zmiany (zapomogi socjalne). Delikatność jest wskazana, bo to niewolnictwo jest powszechne niemal na całym dziś globie. Ukrywane przez poprawność polityczną i strach przed wojną.

  Jestem jednak zdania, że wyrwanie ludzi od długu lepsze jest w dostarczaniu wolności na planecie. Gdy człowiek rzeczywiście posiada spokój sumienia od rzeczy przyziemnych, to dostatek a nie bieda temu sprzyja. Bieda pięknie kształtuje młodość, a dostatek skutecznie wspomaga moment opamiętania zaślepionego materią ciała i ducha zbliżającego się do kresu ważności paszportu ziemianina – jego ciała z matki i ojca.

  Moment zauważenia złego stanu poziomów wolności przez masy Ziemian ma szansę wyzwolić ruchy rewolucyjne i wojenne. A tego obecny, z resztą każdy jaki był wcześniej działający system zawsze pragnie uniknąć. Ale do niego nieuchronnie zmierza, kiedy jest wymyślany tylko przez człowieka na człowieka zasadach.

  Nie jestem pewien ale mam podejrzenia że winne temu jest ludzkie ego zastępowane czasem przez jego seksualność lub strach przed głodem jego żołądka.

  Są to odpowiednio kolory żółty, pomarańczowy i czerwony.
  W skali C-dur to odpowiednio Mi, Re, Do.

  Zbieranie praw Boskich (zasad panujących pomiędzy ludzkimi świadomościami niezależnie od zdania pojedynczych jednostek) i wykorzystywanie ich do tworzenia prawa ludzi jest niezwykle potrzebne. Moim zdaniem.
  A Religie wszystkie mówią – lichwie stop.

  Co ciekawe są tacy, którzy wykorzystują (kiedyś też wykorzystywali) religie do niewolenia innych ludzi. Prorocy uczyli wyzwalać człowieka.
  Nie ma wyzwalania bez źródeł zniewolenia. I bez spłaty należności, którą niewolnik jest winny.
  Tu kryje się odpowiedź dla oskarżycieli: “Dlaczego większość proroków jak nie wszyscy nie potępili niewolnictwa wprost?” Dla doświadczenia.

  Lichwa jednakże wprowadza Nieskończoność w tryb aktywności, (wedle tych przekazów) na niekorzyść lichwę dających i biorących. To otwarta wojna z Absolutem. Nie dziwi zatem kara – niewola umysłu i jego redukcja. Stąd należy chwalić rządy uciekające od zadłużania swych obywateli. Im mniejszy dług, tym mniejsza nieprzychylność Arcy Jedynego. To oczywista zależność.

  Dotąd też nie można znieść niewoli świadomości człowieczej na tej planecie, dokąd ostatni pieniążek z jego długu nie zostanie spłacony, lub wybaczony w geście jałmużny. Dług duchowo i materialnie więzi zarówno dłużnika, jak i właściciela należności. Właściciel takie długi może jednak wykorzystać w świecie Ducha aby jak z procy dalej wystrzelić w podróży po śmierci do Tronu. Najlepiej jak zrobi to przed śmiercią. Nagrodę ma wtedy podwójną, są jemu darowane jego obciążenia, co jeszcze procę naciąga, a także uwalniana jest inna dusza spod zbliżającego się pieca Gehenny.

  “Kto uratuje jednego człowieka jakby jeden świat uratował. A kto zatraci człowieka, jakby cały świat zniszczył ”

  Jesteśmy istotami wielowymiarowymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.