Lokatorzy pod Prokuraturą Generalną

Opublikowano: 03.09.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 421

Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów i Komitet Obrony Lokatorów zorganizowały 1 września pikietę pod budynkiem Prokuratury Generalnej w Warszawie. Kilkadziesiąt osób domagało się przejęcia przez nią nadzoru nad śledztwem w sprawie ustalenia okoliczności śmierci Jolanty Brzeskiej, której ciało znaleziono spalone w Lesie Kabackim w marciu.

Protestujący przynieśli ze sobą transparenty z napisami: “Kto jest winien jej śmierci?”, “Kto będzie następny?” i “Arogancja+pogarda = śmierć”.

“Domagamy się, by nadzór nad śledztwem przejęła Prokuratura Generalna. Żądamy weryfikacji wszystkich umorzonych dochodzeń, których bohaterami byli znani kamienicznicy prześladujący Jolantę. W 2007 r. prokuratura mokotowska prowadziła dochodzenie w sprawie próby wtargnięcia nocą do domu pp. Brzeskich grupy podpitych mężczyzn. (…) Gdyby już wtedy poskromione były bandyckie metody stosowane przez kamienicznika i jego pełnomocnika, Jolanta Brzeska zapewne by żyła” – napisano w oświadczeniu przekazanym mediom.

Do pikietujących nikt nie wyszedł.

Opracowanie: Grzegorz Ilnicki
Źródło: Lewica


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.