Lekcje płaczu w szkole i w pracy

Opublikowano: 16.10.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2203

W Japonii coraz większą popularnością cieszą się „lekcje płaczu” prowadzone w szkołach i firmach w celu odstresowania i utrzymania zdrowia psychicznego zarówno pracowników, jak i uczniów – podaje “The Japan Times”. Zdaniem ekspertów łzy są sposobem samoobrony przed nagromadzonym napięciem.

Były nauczyciel szkoły średniej Hidefumi Yoshida, który nazywa siebie „nauczycielem płaczu”, prowadzi specjalne lekcje, na których mówi o korzyściach płynących z tego procesu oraz uczy, jak z jego pomocą rozładować napięcie. Jego zdaniem jest to skuteczniejszy sposób na zrelaksowanie się niż śmiech czy sen. Według Yoshidy łzy powinno się wywoływać sentymentalnymi filmami, smutną muzyką i inspirującymi książkami.

Na przykład 7 września przeprowadził szkolenie w prywatnej szkole w Osace, w którym wzięło udział 79 uczniów. Po obejrzeniu smutnego filmu napisali esej, by doprowadzić się do płaczu. „Czuję, że nie powinienem się powstrzymywać, gdy płaczę” — powiedział 17-letni uczeń po spotkaniu.

W 2015 roku w Japonii weszła w życie ustawa zobowiązująca japońskie firmy zatrudniające ponad 50 pracowników do oferowania pracownikom testu na poziom stresu.

Zdjęcie: puxpixXI (CC0)
Źródło: pl.Sputniknews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.