„Latający statek” przy szkockim wybrzeżu robi furorę w internecie

Opublikowano: 06.03.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2575

Niedaleko wybrzeża Szkocji i Kornwalii miał miejsce to samo niezwykłe zjawisko iluzji optycznej. Obserwatorzy widzieli unoszące się nad wodą statki.

Szkot jadący przez Banff w Aberdeenshire nie mógł uwierzyć w to, co widzi. Mężczyzna zrobił zdjęcie „latającego statku”, co okazało się tak naprawdę niezwykłą iluzją optyczną. Jak się jednak okazało takie samo zjawisko zarejestrował inny mężczyzna u wybrzeży Kornwalii.

Nie tylko Colin McCallum przejeżdżający przez Banff zarejestrował niezwykłe zjawisko wyglądające jak unoszący się w powietrzu statek. Także inny mężczyzna w zupełnie innej lokalizacji, niedaleko Falmouth w Kornwalii zrobił podobne zdjęcie innego statku.

Obaj panowie zrobili zdjęcia „latających statków”, które były tak naprawdę niezwykłą iluzją optyczną, zwaną mirażem. Meteorolog David Braine z BBC tłumaczy, że obraz unoszenia się statku nad powierzchnią wody powstaje w wyniku różnych czynników załamania światła w warstwach powietrza, które mają różną temperaturę.

Zarówno Colin McCallum w Szkocji jak i David Morris w Kornwalii znaleźli się w miejscach, w których dochodziło światło odbite od statku, stąd też wrażenie „latającego statku”.

David Brainte powiedział, że iluzja ta jest dość powszechna na Arktyce, jednak „bardzo rzadko” występuje w pobliżu Wielkiej Brytanii zimą. Mimo racjonalnego wytłumaczenia tej iluzji optycznej, zdjęcie „latającego statku” wprawiło w osłupienie internautów, którzy wprost piszą, że mimo zrozumienia zjawiska, nadal nie potrafią wyjść ze zdumienia.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Cosmo 06.03.2021 13:36

  Nie ukrywam, ze chciałbym sam zobaczyć takie zjawisko.

 2. Wolfman 06.03.2021 13:43

  Normalnie matrix. Włączył się inny nadprogram. Chociaż Star trek serial był pierwszy

 3. Murphy 06.03.2021 17:59

  Raz udało mi się coś takiego zobaczyć, choć już od 14 lat mieszkam nad morzem.

 4. realista 07.03.2021 13:25

  “zawiesił się”? ;)….. …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.