Gigantyczne „rogi diabła” nad Zatoką Perską. Czy to zły znak?

Opublikowano: 10.01.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2422

Fotograf uwiecznił gigantyczne rogi diabła wznoszące się nad Zatoką Perską podczas zaćmienia Słońca. Mężczyzna stanął we właściwym miejscu i udało mu się sfotografować rzadki widok, ponieważ o świcie słońce było częściowo zasłonięte przez księżyc. Elias Chasiotis planował uchwycić zaćmienie Słońca 26 grudnia br. podczas wakacji w Al Wakrah w Katarze. I wiedział, że ponieważ przybył o świcie, miał okazję uchwycić bardzo rzadkie zjawisko – zaćmienie Słońca w połączeniu z efektami gięcia światła mirażu widocznego na powierzchni oceanu.

W wywiadzie dla „Bored Panda” Elias Chasiotis powiedział: „Miałem nadzieję, że efekty optyczne, takie jak dolny miraż, będą widoczne i miałem szczęście je uchwycić”. Ten rodzaj mirażu nad oceanem nazywa się fatamorganą i występuje, gdy promienie światła wyginają się, gdy przechodzą przez warstwy powietrza o różnych temperaturach. Jej nazwa pochodzi od arturiańskiej czarownicy Morgany le Fay, ponieważ kiedyś uważano, że miraże to bajkowy zamek stworzony przez jej czary, aby zwabić żeglarzy na śmierć.

W rozmowie z dziennikarzami Elias dodał: „Martwiłem się, że podczas zaćmienie nic nie nastąpi. Kiedy jednak słońce wreszcie zaczęło wschodzić, wyglądało to jak dwie oddzielne części, jak niektóre czerwone rogi przebijające morze. Wkrótce przybrał formę półksiężyca z widocznym efektem dolnego mirażu.” Ze względu na swój kształt zjawisko to nazywano „świtem zła”. Elias powiedział, że to najbardziej oszałamiający wschód słońca, jaki kiedykolwiek widział. Po wschodzie słońca nad horyzontem fotograf mógł także zrobić niesamowite zdjęcie samolotu otoczonego rogami lub półksiężycem.

Fata Morgana jest rzadkim, ale dobrze znanym zjawiskiem optycznym składającym się z kilku form miraży – odległe obiekty są widoczne wielokrotnie i przy różnych zniekształceniach. Efekt otrzymał swoją nazwę od imienia czarodziejki Morgany, siostry króla Artura. Zwolennicy naukowi tłumaczą to zjawisko faktem, że powietrze z powodu różnicy temperatur załamuje światło na różne sposoby i pozwala widzieć nawet obiekty poza horyzontem. Zwolennicy Płaskiej Ziemi mają nieco inne zdanie na ten temat, ale w tym przypadku wszystkie te poglądy nie mają znaczenia – podobnie jak chemiczna przyczyna zaczerwienienia wody w jeziorach i rzekach.

Proroctwa mówią, że przed Apokalipsą „wody zamieniają się w krew”. I stopniowo się obracają. W Australii nawet niebo przybrało teraz taką barwę, a w Zatoce Perskiej na tym niebie pojawiły się potężne czerwone rogi, po których pierwsze pociski balistyczne przeleciały nad zatoką. Być może ktoś powie, że to „znowu taki zbieg okoliczności”. To jest jego prawo, ale nie wierzymy w zbiegi okoliczności, dlatego śledzimy rozwój wydarzeń na Bliskim Wschodzie.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szurnięty Mędrzec 10.01.2020 13:47

  To nie był miraż…

 2. realista 10.01.2020 15:27

  częściowe zaćmienie Słońca i refrakcja atmosferyczna.
  dlaczego to jest w kategorii “paranauka” i “wierzenia”?… .. .

 3. Radek 18.01.2020 05:22

  A kto powiedział, ze diabeł ma rogi?

 4. SirNick 18.01.2020 13:02

  @Radek – hahaha 10/10. Diabeł ma rogi bo tak jest i ….j :).
  Takie komentarze najbardziej cenię :).
  Jedno celne zdanie, które jak świeczka w ciemności naświetla całą perspektywę zagadnienia.
  Na tym kontraście jasno widać, jaką siłę maja stereotypy, uprzedzenia, przekonania, narzucony tok myślenia co do odbierania rzeczywistości.

  Na WM chyba najlepszy komentarz, który do tej pory miałem okazję przeczytać.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.