Kurski musi odejść? Czy PiS zdobędzie się na ten krok?

Opublikowano: 17.01.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 2346

Każda bezsensowna śmierć, jak śmierć prezydenta Adamowicza nie może być daremną. Taka śmierć powinna przynieść pewne przemyślenia i decyzje, by sprawa się nie powtórzyła. Dziś politycy zdają się rozumieć, że może nie być to zbrodnia jednostkowa.

Mimo iż politycy i ich usłużne trolle starają się zrzucić winę za to morderstwo na rzekomą chorobę psychiczną sprawcy, dwa elementy wskazują iż jest to tylko zabieg prawniczy, który w przyszłości może dać potrójny efekt. Po pierwsze sprawca pójdzie nie do więzienia a na leczenie, po drugie można uzyskać skrócenie kary, bo po stwierdzeniu wyleczenia nie będzie powodu, by sprawcę dalej przetrzymywać, a po trzecie stwierdzenie niepoczytalności pozwoli uniknąć procesu, na którym mogą pojawić się niewygodne dla naszych polityków wątki. Choroba psychiczna sprawcy jest wątpliwa z dwóch głównych powodów, po pierwsze zbrodnia ta była „profesjonalnie” zaplanowana: zdobycie plakietki prasy, zajęcie miejsca w pobliżu VIP, „idealny” dobór momentu, gdy wszyscy, w tym ochrona skupili się na „światełku do nieba” co dało mordercy swobodę działania, dzisiejszy brak komunikacji z mordercą i dość przemyślana linia obrony. Po drugie, morderca jest osobą skazaną za napady i wtedy sądy nie dopatrzyły się choroby psychicznej. Jak wiadomo i jak to było szeroko stosowane w czasach słusznie ubiegłych najzdrowszemu psychicznie można jakąś chorobę przypisać, wystarczy tylko dobrze poszukać, szczególnie, gdy „choremu” i „lekarzom” na stwierdzeniu takiej choroby zależy.

Co dobrego ta ofiara życia może dać Polsce?

Mimo, że klasa polityczna za wszelką cenę chce z siebie zrzucić odpowiedzialność, głośno wykrzykując, „nie była to zbrodnia polityczna, choć dokonana na polityku”, winę w sensie politycznym i moralnym ponosi nasza klasa polityczna i sterowane przez nią media.

Swego czasu Kurski określił się jako „bulterier Kaczyńskich”, wtedy sprawa skończyła się dla PiS dość nieprzyjemnie, ośmieszeniem działań Kurskiego a dla niego samego wyrokiem za kłamstwa polityczne. Dziś media popularnie określane jako TVPiS, by nie stosować bardziej dosadnych określeń, realizowane są zgodnie z ówczesną ideą „bulteriera”. Nie są to media Polskie, narodowe ani krajowe. To zwykła tuba propagandowa nastawiona na głoszenie „chwały rządu” i obrzydzanie pozostałych opcji politycznych. To „kultura” najniższego lotu, jak głupawe plastelinowe animacje, jak dobór wypowiedzi tak, by opozycję postawić w jak najgorszym świetle, to wyszukiwanie zdjęć lekarki, by udowodnić jak to się po świecie rozbijała a nie brała udział w misji ratowania życia… Do historii parodii politycznej przeszły już słynne paski pojawiające się w wiadomościach, wyśmiewane przez Polaków na portalach humorystycznych za prymitywizm propagandy. Kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, po których trzeba było usłużnych redaktorów i dziennikarzy zwalniać, chować i gęsto się za nich tłumaczyć. Niską oglądalność Kurski wspiera głoszeniem iż pomiary oglądalności są niesprawiedliwe, stronnicze oraz transmisjami z popularnych wydarzeń sportowych. Nie ma wątpliwości iż media prowadzone przez Kurskiego zeszły na „bulteriery”.

Dziś mamy sprawę niesławnych Wiadomości, którymi zajmuje się KRRiT, w czasie których rozprawiano tylko i wyłącznie nad „ekspresyjnymi wypowiedziami” polityków opozycji zupełnie zapominając o „zdradzieckich mordach” Kaczyńskiego, o długim katalogu wypowiedzi pani Pawłowicz i innych „ekspresyjnych” politykach PiS. Było to na tyle niesmaczne, prymitywnie iż podniosły się głosy sprzeciwu nie tylko opozycji ale również w PiS, zaś członek Rady Mediów Narodowych z ramienia Kukiz15 złożył wniosek o zwolnienie Kurskiego z zajmowanego stanowiska, a wraz z nim pozostałych „bulterierów”. Dziś mamy wyrzucanie innych „redaktorów”, tyle, że to ruchy doraźne, ledwie przez społeczeństwo zauważalne. W TVPiS przebudowa powinna być gruntowna.

„Bulterier” Kurski staje się również niewygodny dla PiS

Standardową praktyką PiS przed każdymi wyborami jest usunięcie w cień PiSowskiej politycznego folkloru PiS. PiS tradycyjnie staje się partią „miłości, spokoju i zrównoważenia”. Stąd taka obrażająca inteligencję Polaków propaganda Kurskiego staje się również niewygodna PiS. Do tego w świetle zbrodni dokonanej na prezydencie Gdańska, TVPiS obciąża niewybredna kampania, negatywna i po części kłamliwa propaganda przeciw niemu, co w oczach społeczeństwa może zostać odebrane jako przyczyna iż zabójca wybrał właśnie tego polityka, choć ze sceny głosił nienawiść do PO.

Czy PiS zdecyduje się na usunięcie Kurskiego będącego jakby twarzą tej mowy nienawiści płynącej z ekranów TVPiS, czy też tak jak innych członków PiS o podejrzanej reputacji obroni swego wiernego „bulteriera”, a także jaka będzie tego cena polityczna, zobaczymy przy najbliższych wyborach.

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: WolneMedia.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 4 , średnia ocena wartości wpisu: 3,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MasaKalambura 17.01.2019 12:08

  Dodajmy może, że druga strona propagandowego grajdołka, TVN nie lepsza jest. Ataki na biura PiS, całe szczęście nieśmiertelne, to ta sama moneta, z innej strony. PO miało Lisa, PiS ma Kurskiego. Różnice są w umiejętnoiściach. Cel dokładnie ten sam.

 2. Anonymous-X 17.01.2019 16:00

  “Choroba psychiczna sprawcy jest wątpliwa z dwóch głównych powodów, po pierwsze zbrodnia ta była „profesjonalnie” zaplanowana: zdobycie plakietki prasy, zajęcie miejsca w pobliżu VIP, „idealny” dobór momentu, gdy wszyscy, w tym ochrona skupili się na „światełku do nieba” co dało mordercy swobodę działania, dzisiejszy brak komunikacji z mordercą i dość przemyślana linia obrony. Po drugie, morderca jest osobą skazaną za napady i wtedy sądy nie dopatrzyły się choroby psychicznej. ”

  HAHAHAHA reszty nie czytam, od razu widać ze autor się zafiksował 🙂 powiadasz pan ze profesjonalnie zaplanował zdobycie plakietki? wośp rozdaje te plakietki każdemu, bez żadnej kontroli, tak pisze dziennikarz z ONET.PL
  https://trojmiasto.onet.pl/atak-na-prezydenta-adamowicza-wydano-19-plakietek-z-napisem-media/

  Autor twierdzi ze skoro koleś był wcześniej skazany , to sędzia powinien dostrzec jego stan psychiczny, to niech autor wytłumaczy jak to się dzieje ze sędziowie zamykają ludzi upośledzonych? nie widzą ze są chorzy? 🙂
  https://wiadomosci.wp.pl/niepelnosprawny-mial-popelnic-zbrodnie-doskonala-w-wiezieniu-bedzie-mu-lepiej-6330414890018945a

  Ta impreza nie była zgłoszona jako – masowa – i niech teraz autor zastanowi się dlaczego?

  podpowiedz: czym się różni impreza masowa od nie masowej?

 3. jakiskretyn 17.01.2019 18:08

  Nie jestem za PiS-em (ani za PO, to to samo), ale…
  Tak się wiesza psy na tych “Wiadomościach” a zimne lechy i tu polew Sztura to ludzie jakoś przyjęli bez wielkiego halo…

 4. Zawisza Niebieski 18.01.2019 13:12

  @ jakiskretyn
  Zimne lechy wynikają z reklmy stosowanej przez browar Lech znacznie wcześniej niż był wypadek pod Smoleńskiem, która zupełnie przypadkowo wisiała na budynku widocznym z Wawelu w momencie pochówku, W sumie była to sytuacja niezręczna, ale przypadkowa, bez elementów złej woli. Później przechwycona przez społeczeństwo. Zdanie pana Sztura jest jego prywatnym zdaniem jako człowieka i jako aktora, nie ma żadnego powiązania z mową nienawiści stosowaną przez polityków. Pan Sztur politykiem nie jest. Z drugiej strony przcież też mamy wypowiedzi aktorów, jak przykładowo pan Pietrzak, którego osobiście kiedyś ceniłem, dziś jego kabarety oceniam jak dzialanie wysłannika PZPR w celu rozluźnienia nastrojów społecznych śmiechem. Człowiek który śmiechem reaguje na patologie mniej skłonny jest do zachowań “rewolucyjnych”.

 5. Zawisza Niebieski 18.01.2019 13:19

  @ Anonymous-X
  Wątpliwości w sprawie choroby psychicznej nie są jeszcze rozstrzygnięciem. Ściśle określiłem to co wzbudza moje wątpliwości a czytelnik ma prawo do rozstrzygnięcia, czy też to wzbudza jego wątpliwości. Choroba psychiczna jest w pewnym stopniu elementem łagodzącym wymiar kary, stąd nie sędzia a adwokat często podnosi tę sprawę, z tego co czytałem, ale nie są to sprawdzone źródła w czasie procesu o napady na SKOK ta sprawa nie była podnoszona, wyszła później. Dla mnie “lampka ostrzegawcza” zapali się wtedy, gdyby odstąpiono od wymiary kary kierując zabójcę do leczenia. Wtedy uważam iż społeczeństwo dalszemu losowi zabójcy powinno się przyjżeć. Jeśli wyjdzie w krótkim czasie na wolność, a nagle warunki by mu się polepszyły, stałby się np. obywatelem jakiejś “rajskiej wyspy”, to byłby dowód na to iż było to zabójstwo na zlecenie.

 6. Zawisza Niebieski 18.01.2019 13:28

  @ MasaKalambura
  Tych stron grajdołka jest wiele, poza TVN należy również dodać polskojęzyczne media redemptorystów, w mniejszym stopniu POLSAT “dziś kolaborujący z rządem”, zastanawiająca jest sprawa mec. Kowalczyka, dla którego stanowiska szukał Chrzanowski, a który wcześniej znalazł zatrudnienie w banku powiązanym z właścicielem POLSAT. Czy przypadkiem Solorz nie przyjął podobnej oferty jaką odrzucił Czarnecki.?

  Za to zgadzam się z “PO miało Lisa, PiS ma Kurskiego”, dodam PiS ma Pawłowicz, PO Niesiołowskiego. Tyle tylko, że w sprawach istotnych i to niestety nie dla Polaków PO-PiS głosuje, działa ręka w rękę. Te wojenki są pozorne, mogą dotyczyć tego ile stołków do obsadzenia dostanie jedna i druga paria, ale partie te działają wspólnie przeciw interesowi Polski i Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.