Liczba wyświetleń: 954
Paweł Kukiz jest znanym zwolennikiem demokracji bezpośredniej w stylu szwajcarskim, z dużą ilością referendów w wielu sprawach. Jego parlamentarna formacja polityczna Kukiz’15 zbiera obecnie podpisy pod wnioskiem o rozpisanie referendum w sprawie przyjmowania tak zwanych uchodźców i nie wyklucza, ze potrzebne będzie referendum w sprawie wyjścia Polski z UE.
Wypowiedzi Kukiza na temat wyjścia z traktowanej jak dopust boży Unii Europejskiej wzbudziły sporą sensację w polskich mediach. Polityk pytany potem czy zamierza wyprowadzić Polskę z UE, wyjaśnił, że faktycznie nie wyklucza wniosku o uchwałę Sejmu w sprawie rozpisania referendum na temat wystąpienia naszego kraju z Unii Europejskiej.
Przedstawiciele formacji Kukiz’15 zwracają uwagę na przypadek Wielkiej Brytanii, której pozycja negocjacyjna względem fanaberii Komisji Europejskiej znacznie się poprawiła, po ogłoszeniu możliwości wyjścia tego kraju z UE. Dla wielu osób szkolonych w bezwarunkowej miłości do UE nawet samo zarysowanie ewentualności odzyskania niepodległości od Brukseli jawi się jako straszna herezja.
Ludzie tacy przeważnie nigdy nie słyszeli o tym, że Polska płaci co roku wiele miliardów złotych tak zwanej składki unijnej. Wydaje im się, że UE daje nam jakieś mityczne dodatkowe pieniądze jak dobry wujek, nie chcąc nic w zamian. Jednak prawdziwy bilans naszego członkostwa w Unii Europejskiej jest bardzo trudny do oszacowania, ale z pewnością ujemny w długim okresie czasu.
Z pewnością są jakieś zyski z wejścia do tej organizacji, ale nawet pobieżna analiza wskazuje na to, że raczej przeważają negatywy. Bo czy za coś pozytywnego można uznać masowy exodus ludność za granicę. W XIX wieku, gdy po przegranym Powstaniu Styczniowym wyjechało 60 tysięcy Polaków mówiono na to Wielka Emigracja – to jak w takim razie nazwać to co dzieje się obecnie skoro wyjechało kilka milionów obywateli naszego kraju?
Słynne dotacje unijne są w dużej mierze najpierw próbą odzyskania własnych środków, co wzmaga zadłużenie budżetu państwa i samorządów. Gdy budujemy drogi to i tak robią to przecież głównie niemieckie i austriackie firmy więc nawet jeśli w ciągu ostatnich lat kilka razy Polska odzyskała więcej niż wpłaciła, to przeważnie pieniądze te w taki lub inny sposób wróciły głównie do niemieckiej gospodarki. Nigdy nie dowiemy się też jakie byłoby tempo rozwoju gospodarczego naszego kraju gdyby nie funkcjonowały u nas unijne regulacje, które doprowadziły na zachodzie Europy niemal zerowy wzrost większości gospodarek unijnych.
Ale to radosne rozdawnictwo, zwłaszcza w zakresie dotacji rolnych, wkrótce się skończy. Już teraz wiadomo jednak, że po roku 2020 urywa się kurek z unijnymi pieniędzmi. Czy to oznacza, że potem będziemy już tylko dopłacać do tego interesu na przykład dodatkowymi wymyślnymi podatkami? Wszystko na to wskazuje i na dodatek wygląda na to, że przepoczwarzona Unia Europejska zamierza pokazać swe totalitarne oblicze.
Względem Polski rozpoczęto obecnie bezprecedensowe postępowanie sprawdzające, które ma za zadanie sprawdzić czy nasz kraj „nie narusza wartości UE”. Kukiz proponuje zatem całkiem słusznie, aby przy takiej wrogiem postawie KE, groźbę Polexit traktować jako straszak, dokładnie tak jak robią Brytyjczycy.
Obecnie jednak instytucja referendum została w Polsce skutecznie ośmieszona, a ludzie nie chcą demokracji i nie chodzą na wybory. Nawet referendum akcesyjne robiono przez dwa dni tak bardzo obawiano się o brak frekwencji. Ostatnie dziwaczne referendum wymyślone przez poprzedniego prezydenta również okazało się zupełnym niewypałem. Być może to referendum w sprawie islamistów wciskanych nam przez UE, udowodni, że Polacy wcale nie gardzą demokracją. Dotychczas zebrano za jego przeprowadzeniem aż 100 tysięcy podpisów.
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl
I bardzo dobrze. Ale niech najpierw zajmą się ustawą 1066. Dlaczego nic z tym nie robią? Przecież to podstawa.
Czym są te wartości , jakie są wartości UE lub czym są te wartości dla człowieka jednostki , nikt nic nie mówi ? Co przedstawia wartość w UE, ze ta wartość może być naruszana .
O jakich wartościach mowa , czym jest , jak się objawia ta wartość? Ktoś i coś plecie od rzeczy o jakiś wartościach ,i dalej nie wiemy o co chodzi co to za wartości ?
Te wartości w UE są bez wartości , nowomową o „wartościach”
Proszę przestawić mi pakiet wartości w UE który jest wartością samą w sobie ,bez zbędnych frazesów !
@Wadera:
Jak nic nie robią? Nawet w google jest.
http://pikio.pl/w-sejmie-jest-projekt-uchylajacy-ustawe-1066/
Poza tym ustawa 1066 nie jest taka pilna, bo to głównie od partii rządzącej zależy ingerencja zagranicy. A na to się nie zanosi.
Ruch Kukiza i tak najciężej pracuje w całym Sejmie (liczba projetków ustaw, poprawek, uchwał, interpelacji etc.), dla odmiany to jakaś bogata w zasoby ludzkie i pieniądze partia mogłaby spiąć poślady, zamiast gnuśnieć nad tabletami i udawać, że coś robi na rzecz społeczeństwa, które nie wiadomo za co im płaci.
Problem jednak w tym, że ile by się Kukizowcy nie napracowali nad pożyteczną społecznie ustawą, to rząd je często odrzuca.
Tutaj listy do zbierania podpisów o referendum ws. „uchodźców”:
http://dzienreferendalny.pl/
@agama podpisałam już dawno. Ja mam nadzieję, że ciężko pracują i że nie zapomną po co tam przyszli. O PISie to już nawet nie chce mi się pisać. Choć i tak uważam, że to mniejsze zło niż PO.
@atos
Nie panikuj czlowieku.
Jesli opusciles juz dom rodzinny, to co,
stalo sie cos zlego? Swiat sie zawalil?
Sa panstwa nie bedace w UE, ale sa w
Ukladzie z Schengen i nawet gdybysmy rowniez i
jego opuscili, to gdzie ci sie jawi ta tragedia?
atos – dalej nie wiem…może niepodległość nareszcie? Lepiej siedzieć jak mysz pod miotłą i czekać na śmierć? 2 mln mówisz wróci? Niech wróci 10! Co wyż z lat 50 idzie na emeryturę a niż z 95-go wchodzi na rynek pracy? I co? Nam się posypią propozycje pól bawełny teraz żeby po powrocie zastać sto tysięcy Ukraińców i dwa miliony arabów? Po moim trupie! To moja praca i mój kraj! Negocjować z terrorystami? Tego się nie robi. Nie negocjuje się z mafią wysokości haraczu tylko łby się rozwala. Wolę umrzeć z szabliczką moją w garści niż żebrać na kolanach.
atos – Myślałem, że może da się powoli wyswobodzić niestety nie mamy czasu. Musimy przejąć władzę jako naród natychmiast.
Niestety ludziom się wydaje, że jakoś przeczekają a kiedyś się zmieni może…po co się wychylać? Mnie na taki bezwolny bezmysł to szlag trafia dzisiaj to słyszałem od znajomego i mówię: Człowieku ocknij się! Nie tym razem! Ratuj swoje dzieci! Grozi im śmierć!
@atos: „Tu przytoczę słowa Rotschilda :”gdyby ludzie znali nasze plany, nie byłoby miejsca na ziemi dla nas””
Podejrzewam że to nie są ich plany, a korzystając z łatwo dostępnej wiedzy średnio rozgarnięta osoba z dużym przybliżeniem może domyśleć się co mają w planach. Co więcej, coraz więcej takich którzy domyślają się ich planów. A więc czasu żeby uratować swoje tyłki mają coraz mniej.
@atos
Przede wszystkim chodzilo mi o ostudzenie twego defetyzmu i pomimo ze samemu w niego wpadam, to za kazdym razem gdy sie prostuje, rodzi to coraz wiekszy bunt i opor przed tym co mam przed oczyma.
Z kazdego ukladu mozna sie wycofac, a tym bardziej, gdy odkrywamy, ze nas po prostu oszukano. I masz racje przypomniwszy, ze zlikwidowanie widma haniebnej ustawy 1066 jest poczatkiem podnoszenia glowy. Widze rowniez, ze po dobroci nikomu nie przepuszcza i pomiedzy bajki wkladam rozwiazania pokojowe, ale sila tkwi w swiadomosci i dzieki niej latwiej i precyzyjniej jest rozgrywac bitwy na nasza korzysc. Kiedys i tak bedziemy musieli opuscic nasze ciala i wolalbym to uczynic stojac, niz na kolanach, jak niewolnik.
Bitwa jest dla mnie np. obywatelskie nieposluszenstwo i tak wstaje z kolan cala gmina i wymawia poddanstwo wszystkim instytucjom rzadowym.
Kiedy odwazymy sie na taki ruch?
Stali się bezczelni, bo nikt ich nie zabija ale myślę, że to się wkrótce zmieni:-)