Kto znalazł się na „czarnej liście” MSZ Polski?

Opublikowano: 14.11.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 747

W ubiegłym tygodniu szef polskiej dyplomacji poinformował, że Warszawa wprowadza określone procedury w celu niedopuszczenia do przyjazdu do Polski Ukraińców zajmujących skrajnie antypolskie stanowisko.

Polskie władze nie zamierzają ujawniać nazwisk, które znalazły się na „czarnej liście” ukraińskich obywateli, którym odebrano prawo wjazdu do Polski. Taką informację przekazał szef MSZ Polski Witold Waszczykowski w poniedziałkowym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna.

„Nie wypowiadamy się na temat tego kto, ani ile osób, ani jakiego obszaru dotyczy zakaz wjazdu do Polski” — powiedział polski minister, zauważając tylko, że dotyczy on osób „propagujących wartości antyeuropejskie i antyhumanitarne”.

Zapytany o to, jak długa jest lista, Waszczykowski odpowiedział, że jest „zbyt krótka”. „To demonstruje naszą daleko idącą wyrozumiałość względem strony ukraińskiej i determinację w poszukiwaniu dróg postępu w kontaktach wzajemnych i niechęć do dalszej eskalacji” — powiedział Waszczykowski.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.