Kręgi zbożowe to dla rolników wielkie straty finansowe

Opublikowano: 26.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Paranauka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1530

Angielskie zjawisko „crop circles” czyli kręgów w zbożui jest niewytłumaczalne i dziwne, teraz władze postanowiły poważniej zająć się tym procederem, który powoduje ogromne szkody dla rolników i ci domagają się działania władz z powodu gwałtownego wzrostu światowych cen zbóż.

Od 2018 r. kręgi wpłynęły na terytorium Anglii ponad 40 polach. Rolnicy oszacowali, że stracili z powodu ich pojawienia się około 30 000 funtów dochodu w latach 2018-2022 w wyniku 92 kręgów o różnej wielkości. Utrata pszenicy i jęczmienia w tym okresie mogła dać 300 000 bochenków chleba i 600 litrów oleju rzepakowego z wyległego rzepaku.

Kręgi zbożowe były w tym roku przedmiotem szczególnej uwagi ze względu na ich niepożądane szkody w uprawach rolników podczas światowego kryzysu żywnościowego. Ceny zbóż gwałtownie wzrosły. Cena za tonę pszenicy na londyńskich rynkach terminowych wzrosła o 30% od 2021 r., a cena jęczmienia wzrosła o prawie 40%, co sprawia, że ​​kręgi zbożowe są znacznie bardziej szkodliwe dla portfeli rolników.

Jeden krąg to zniszczenia pszenicy, nawet około trzech lub czterech ton. Tak twierdzi jeden z rolników z North Dorset, George Hosford. 18 lipca 2021 r. Hosford stwierdził, że w nocy na jednym z jego pól utworzył się okrąg o średnicy 70 metrów z siedmioma symetrycznymi punktami. Zdaniem rolnika był w bardzo odległym miejscu. Nie można go było obserwować znikąd, z wyjątkiem małego kawałka ziemi jego sąsiada i to on mu go wskazał. Hosford oszacował, że z powodu kręgów zbożowych stracił około 1000 funtów dochodu. Wydał już prawie 200 funtów na nawóz, nasiona i inne koszty utrzymania uszkodzonego miejsca.

Po pojawieniu się kręgów zbożowych pędzą tam tłumy ludzi, co często pogłębia zniszczenia, wjeżdżają na pole i depczą nietknięte tereny. Chociaż „twórcy kręgów” zwykle nie niszczą ziaren, miażdżąc je, zbiory z dotkniętych obszarów stają się prawie niemożliwe. Hosford wyjaśnił, że kombajny nie mogą ciąć poniżej 15 centymetrów nad ziemią. W przeciwnym razie będziesz drapał ziemię, zbierał kamienie i niszczył kombajn.

Rolnicy dotknięci kręgami zbożowymi mają niewiele środków zaradczych. Hosford powiedział, że nie zgłosił kręgu zbożowego policji w lipcu, ponieważ miał wrażenie, że nie zostałby potraktowany poważnie. Podczas gdy 15 kręgów zbożowych obejmowało około 55 000 metrów kwadratowych upraw w Wiltshire w latach 2021-2022, policja na tym obszarze otrzymała tylko trzy doniesienia o szkodach wyrządzonych przez przestępstwa związane z tymi incydentami, zgodnie z danymi uzyskanymi w ramach wniosków o wolność informacji. Kręgi zbożowe nieproporcjonalnie wpływają na rolników w Wiltshire, a 63% wszystkich zgłoszonych incydentów od 2018 r. miało miejsce w hrabstwie.

Wiltshire było epicentrum udokumentowanych kręgów zbożowych przez ostatnie 40 lat. Wiele kręgów zbożowych znajduje się w pobliżu kamiennego kręgu Avebury, Stonehenge i Glastonbury. Prawie wszystkie zostały udokumentowane. Sąsiednie hrabstwo Hampshire jest również popularnym miejscem kręgów zbożowych, a od 2018 r. zarejestrowano tutaj 27% wszystkich kręgów zbożowych w Anglii. Pozostałe 10% incydentów rozprzestrzeniło się między Dorset, Gloucestershire, Oxfordshire, Somerset, Surrey i Warwickshire.

Oczywiście w mediach często można przeczytać stwierdzenia, że ​​wszystkie te kręgi to dzieło ludzi „z kijami i linami”, ale nie wszystko jest takie proste. Mimo wszelkich wysiłków rolników nie udało się złapać ani jednej osoby „na miejscu zbrodni”, a kręgi zbożowe pojawiają się dosłownie z dnia na dzień. Być może władze zwrócą uwagę na skargi rolników, ale czy to pomoże powstrzymać powstawanie nowych kręgów zbożowych? Jak dotąd ani patrole, ani instalacja kamer monitorujących, ani inne środki podejmowane przez rolników nie doprowadziły do ​​schwytania „intruzów”.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.