Koszty eksplozji platformy wiertniczej Deepwater Horizon

Opublikowano: 24.04.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 868

Siedem lat temu nastąpił największy wyciek ropy w historii. Po gwałtownej eksplozji platformy wiertniczej BP Deepwater Horizon, 134 miliony galonów ropy dostało się do Zatoki Meksykańskiej u wybrzeży Nowego Orleanu. Całkowity koszt wycieku podano do opinii publicznej dopiero teraz i wynosi on 17,2 miliardów dolarów.

Naukowcy postanowili sprawdzić ile dodatkowych podatków płaci każde gospodarstwo domowe, w celu utworzenia środków zapobiegających wyciekom ropy w ciągu najbliższych 15 lat. Przeciętne gospodarstwo domowe przeznacza na tę kwestii 153 dolary. Stawka została pomnożona przez liczbę gospodarstw domowych, co dało łączną wartość 17,2 miliarda dolarów.

Wydarzenie w Zatoce Meksykańskiej było niewyobrażalną szkodą dla jej różnorodności biologicznej, powodując śmierć wielu gatunków zwierząt na całym Atlantyku. BP poniosło stratę szacowaną na 62 miliardy dolarów, wliczając w to operacje oczyszczające, pozwy, wymagania ekonomiczne, kary federalne i tym podobne.

Autorstwo: Scarlet
Na podstawie: iflscience.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.