Koniec z jajkami z chowu klatkowego

Opublikowano: 29.04.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 809

Jajka „trójki” znikną z półek sklepowych we wszystkich polskich dyskontach. Dziś taką decyzję podjęła również Grupa Carrefour.

Jajka z chowu klatkowego marki własnej „Carrefour” będą znikać stopniowo do 2020 roku. Okazuje się, że z jajek „trójek” zrezygnowały już wszystkie polskie dyskonty: Aldi, Lidl, Netto, Kaufland i Biedronka. Pierwsza była sieć Aldi, która zabroniła im wstępu na swoje półki już w ubiegłym roku.

Tanie jajka okupione są cierpieniem zwierząt: „Kury hodowane w systemie klatkowym nigdy nie widzą słońca, nie chodzą po trawie, a ich przestrzeń życiowa odpowiada wielkości kartki papieru. Kury często są okaleczone, chore i zaniedbane, zarówno fizycznie, jak i psychicznie” – czytamy w oświadczeniu prasowym stowarzyszenia Otwarte Klatki, organizatora kampanii uświadamiających w zakresie pochodzenia jajek, m.in. zeszłorocznej „Jak one to znoszą?”.

Niestety „trójki” to 90 procent jaj trafiających na rynek. Otwarte Klatki przewidują, że klienci dyskontów tylko z początku odczują zmianę na własnych kieszeniach (jajka oznaczone symbolami od 0 do 2 są wymiernie droższe), jednak z czasem ceny będą spadać, kiedy hodowcy wypracują inne, bardziej etyczne metody chowu.

– Kiedy „trójki” zostaną wycofane, ich miejsce wypełnią jajka z mniej okrutnych form hodowli – ceny tych ostatnich będą maleć wraz ze wzrostem podaży – powiedziała działaczka Klara Siemianowska.

Decyzja dyskontów jak na razie spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem klientów. Świadomość konsumentów wzrasta dzięki trendom wprowadzanym przez zagraniczne sieci sklepów.

Autorstwo: WK
Zdjęcie: minree (CC0)
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. tikale 29.04.2017 12:29

  “Świadomość konsumentów wzrasta dzięki trendom wprowadzanym przez zagraniczne sieci sklepów.”
  hahaha

 2. Aloes 29.04.2017 12:58

  “Okazuje się, że z jajek „trójek” zrezygnowały już wszystkie polskie dyskonty”.
  Błąd drukarski, powinno być: WSZYSTKIE DYSKONTY DZIAŁAJĄCE NA TERENIE RP. Przestańcie sobie POLSKĄ gębę wycierać!!!
  Pozdrawiam

 3. Dorota Nawigatorka 29.04.2017 18:37

  Dobra wiadomosc. Od dawna juz nie kupuje jajek z tych obozow koncentracyjnych dla kur. Jednak nie jest latwo zmienic nawyki, a w supermarketach sieciowych kupuje sie najwygodniej. Wiec zmiana wprowadzona w nich jast zmiana na duza skale. Ciesze sie.

 4. agama 29.04.2017 23:22

  polskie dyskonty lol

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.