Powołano komisję śledczą do zbadania wyborów kopertowych

Opublikowano: 08.12.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1880

Sejm przyjął uchwałę ws. powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności wyborów Prezydenta RP w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego. Wszyscy obecni na sali posłowie głosowali za powołaniem komisji.

Za uchwałą głosowało 446 posłów – wszyscy obecni na sali, reprezentujący wszystkie kluby i koła w Sejmie. Wcześniej posłowie przyjęli zarekomendowane przez sejmową komisję ustawodawczą poprawki, które doprecyzowały zakres działań komisji, zgodnie z zaleceniami sejmowych specjalistów od legislacji.

Po powołaniu komisji śledczej Sejm wybiera jej skład osobowy. Kandydaci na członków komisji śledczej zgłaszani są Marszałkowi Sejmu przez przewodniczących klubów i kół wchodzących w skład Konwentu Seniorów.

W każdej z komisji ma zasiadać 11 osób. Zgodnie z ustawą o sejmowej komisji śledczej, skład komisji powinien odzwierciedlać reprezentację w Sejmie klubów i kół poselskich mających swoich przedstawicieli w Konwencie Seniorów, odpowiednio do jej liczebności.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 08.12.2023 13:59

  A moze tak powolac komisje sledczom do zbadania dzialania komisji sledczej do zbadania wyborow kopertowych…..

 2. Dandi1981 08.12.2023 17:18

  Beda sie badac tusk wylicza 400mln na rydzyka 400 mln na kulture rozdawnictwo a ja zajumal 200 mld z offe to cicho sza a o drobne bedzie darl pape, niech z fooz odddadza 400mld , 1,5 bln dlugu niech splaca co zrobili a oni sie o drobne kloca bo zaraz wybory a nic grubszego wypomniec nie mozna.
  Aby wygrac do europarlamentu pozniej prezydent i pokarze niemiecka krew

 3. Doctor Who 08.12.2023 22:27

  Cudowne.

  Narozrabiaj.
  Zbierz komisję badającą rozróbę.
  I jedni i drudzy zarobią.
  Sprawa ulegnie zapomnieniu.
  Powtórz kroki poprzednie.

  Czy to pierwszy raz ?

 4. Rozbi 09.12.2023 11:16

  To parodia i odwrócenie uwagi – przecież ta “afera” nawet nie była aferą, wydano jakieś groszę w porównaniu do całego budżetu państwa i przepalonych pieniędzy np podczas COVID, Żadnych skutków to też nie miało bo przecież wybory w końcu odbyły się normalnie i były w 100% legalne.

  Jak tak dalej pójdzie to powołają komisję śledczą w sprawie wybuchu granatnika na komendzie, a poważne sprawy oczywiście jak najdalej.
  Nic się nie zmieniło, tylko mordy i stosunek do mediów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.