Groźne pomruki i megafon na komisji śledczej

Opublikowano: 25.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1784

Przedstawiciele komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych zapowiedzieli złożenie zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa przez byłego premiera Mateusza Morawieckiego, marszałek Sejmu IX kadencji Elżbietę Witek, byłego ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, byłego szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, a także byłe kierownictwo Poczty Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Tylko czy ktoś jeszcze traktuję tę komisję poważnie? Zasiadający w niej Witold Tumanowicz z Konfederacji ma co do tego wątpliwości.

O zawiadomieniach poinformowali w piątek na konferencji prasowej po posiedzeniu komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych jej członkowie z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polski 2050 i PSL. Ich zapowiedzi brzmią, niestety, tylko jak groźne pomruki. I nic więcej. A szkoda. Ponieważ, jak słusznie napisał na platformie „X” Tomasz Sommer redaktor naczelny NCzas.info i „Najwyższego Czasu!”, „Jarek i jego kamanda powinni za to wszystko najnormalniej w świecie trafić za kraty. Razem z uśmiechniętymi, którzy to wszystko, z wyjątkiem wyborów kopertowych, żyrowali”.

O złożeniu zawiadomień do prokuratury komisja zadecyduje w drodze głosowania, co, jak powiedział przewodniczący komisji Dariusz Joński, odbędzie się w najbliższych dniach. Samo złożenie wniosków nastąpi według niego po zaprezentowaniu raportu z prac komisji. „Będziemy chcieli złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego »za sprawczość kierowniczą«” – przekonywał dodatkowo Joński. „Prezes PiS podejmował decyzje, choć nie miał do tego uprawnień” – mówił.

„Będziemy chcieli” to jest, niestety, główne przesłanie, jeśli chodzi o wszystkie podejmowane przez „uśmiechniętych” działania. Więc i tym razem nie ma co liczyć na zbyt wiele.

W komisji zasiada sześciu posłów koalicji rządzącej: Dariusz Joński, Jacek Karnowski i Magdalena Filiks z KO, Bartosz Romowicz (Polska2050-TD), Agnieszka Kłopotek (PSL-TD) i Anita Kucharska Dziedzic z Lewicy. W komisji jest też czterech posłów PiS: Waldemar Buda, Przemysław Czarnek, Michał Wójcik i Mariusz Krystian oraz jeden poseł Konfederacji – właśnie wspomniany Witold Tumanowicz, który dosadnym wpisem skomentował jej obrady z 24 maja 2024 r.

„Poseł Wójcik przyniósł swój sprzęt nagłaśniający, by ominąć wyłączanie mikrofonu przez przewodniczącego. Jeśli komisja śledcza miała jakieś resztki powagi, to właśnie je straciła” – napisał Tumanowicz na platformie „X”.

Autorstwo: JA
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. andi170 25.05.2024 18:14

    Jak w nagłówku Tusk wierzący ale w diabła i Niemcy to jego wiara.

  2. replikant3d 26.05.2024 10:05

    Zwykły ,,cyrk,, pod publiczkę. Winowajcom włos z głowy nie spadnie jak zawsze…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.