Protest prostytutek w Kijowie

Opublikowano: 04.03.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W Kijowie w piątek 3 marca odbył się protest pracownic przemysłu erotycznego, które opowiadają się przeciwko karaniu prostytucji – informuje Korrespondent.net.

W przedsięwzięciu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Według ukraińskich mediów protestujący zebrali się przed Radą Najwyższą, potem przemaszerowali do budynku rządy, a następnie do administracji prezydenta.

Wiele z nich było w maskach, okularach i kaskach budowlanych, niektórzy nieśli czerwone parasole (symbol ochrony przed przemocą wobec prostytutek). Do nich, jak zaznacza Federalna Agencja Informacyjna, przyłączyli się również pracownicy różnych organizacji broniących praw człowieka, w tym Amnesty International. Uczestnicy akcji trzymali plakaty z hasłami „Karzcie tylko za prostytucję polityczną!” i „Precz z karą za prostytucję, legalizacja!”.

Jeden z aktywistów Paweł Skała wręczył przedstawicielowi Rady Ministrów projekt ustawy o zniesieniu artykułu Kodeksu Administracyjnego o karach za prostytucję. Zażądał również, aby kapłanki miłości zostały dopuszczone do posiedzenia rządu, ale omówiono mu.

Zaznaczono, że z powodu wypadku w kopalni w obwodzie lwowskim, który miał miejsce dzień wcześniej, protest rozpoczął się minutą ciszy.

Organizatorami marszu byli „Ukraińska Liga Legalife” (WLL) i „Międzynarodowy Fundusz Dobroczynny Fundacja Zdrowia Publicznego”. Rzeczniczka WLL Olga Griszyna powiedziała mediom, że data pochodu została wybrana nie przypadkowo, ponieważ 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Osób Świadczących Usługi Seksualne. A Międzynarodowym Dniem Ochrony Prostytutek od Przemocy uważany jest dzień 17 grudnia.

Prostytucja została zakazana w kraju dekretem Prezydium Rady Najwyższej Ukrainy w 1987 roku. Artykuł 181-1 Kodeksu Administracyjnego o karach przewiduje grzywnę za tę działalności. Od 2001 do 2006 roku prostytucja była uznawana w kraju za przestępstwo.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Uuuuuu urewską potęgę ruszać nie jest mądrze….ale jak przyjemnie….