Protest prostytutek w Kijowie

Opublikowano: 04.03.2017 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 728

W Kijowie w piątek 3 marca odbył się protest pracownic przemysłu erotycznego, które opowiadają się przeciwko karaniu prostytucji – informuje Korrespondent.net.

W przedsięwzięciu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Według ukraińskich mediów protestujący zebrali się przed Radą Najwyższą, potem przemaszerowali do budynku rządy, a następnie do administracji prezydenta.

Wiele z nich było w maskach, okularach i kaskach budowlanych, niektórzy nieśli czerwone parasole (symbol ochrony przed przemocą wobec prostytutek). Do nich, jak zaznacza Federalna Agencja Informacyjna, przyłączyli się również pracownicy różnych organizacji broniących praw człowieka, w tym Amnesty International. Uczestnicy akcji trzymali plakaty z hasłami „Karzcie tylko za prostytucję polityczną!” i „Precz z karą za prostytucję, legalizacja!”.

Jeden z aktywistów Paweł Skała wręczył przedstawicielowi Rady Ministrów projekt ustawy o zniesieniu artykułu Kodeksu Administracyjnego o karach za prostytucję. Zażądał również, aby kapłanki miłości zostały dopuszczone do posiedzenia rządu, ale omówiono mu.

Zaznaczono, że z powodu wypadku w kopalni w obwodzie lwowskim, który miał miejsce dzień wcześniej, protest rozpoczął się minutą ciszy.

Organizatorami marszu byli „Ukraińska Liga Legalife” (WLL) i „Międzynarodowy Fundusz Dobroczynny Fundacja Zdrowia Publicznego”. Rzeczniczka WLL Olga Griszyna powiedziała mediom, że data pochodu została wybrana nie przypadkowo, ponieważ 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Osób Świadczących Usługi Seksualne. A Międzynarodowym Dniem Ochrony Prostytutek od Przemocy uważany jest dzień 17 grudnia.

Prostytucja została zakazana w kraju dekretem Prezydium Rady Najwyższej Ukrainy w 1987 roku. Artykuł 181-1 Kodeksu Administracyjnego o karach przewiduje grzywnę za tę działalności. Od 2001 do 2006 roku prostytucja była uznawana w kraju za przestępstwo.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 04.03.2017 14:16

    Uuuuuu urewską potęgę ruszać nie jest mądrze….ale jak przyjemnie….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.