Kolejna próba podpalenia w Warszawie?

Opublikowano: 26.05.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2247

Według ustaleń dziennikarzy śledczych Radia Zet w Warszawie miało dojść do kolejnej próby podpalenia wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Służby znalazły osiem zapalników aktywowanych drogą radiową.

Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca ustalili, że przed ponad tygodniem w Warszawie doszło do nieudanej próby podpalenia handlowego obiektu wielkopowierzchniowego. Osiem aktywowanych zdalnie zapalników miało wywołać pożar na ogromną skalę. Aktywowane jednak zostały tylko dwa, a do wzniecenia ognia nie doszło – ustalili nieoficjalnie dziennikarze.

Policja i służby znalazły zapalniki. Nagrania z monitoringu pozwoliły zidentyfikować sprawców.

Powołując się na swoich informatorów, dziennikarze Radia ZET donoszą, że reakcją na znalezienie zapalników było powołanie w tajnym obiekcie Komendy Głównej Policji specjalnego sztabu. W jego skład weszli przedstawiciele wszystkich służb podległych MSWiA oraz MON. Rezultatem prac tej grupy było ujęcie członków grupy dywersyjnej. 17 maja Radio ZET podało informację o zatrzymaniu pierwszej z osób w Ząbkach pod Warszawą. Kolejna osoba została zatrzymana w ubiegłym tygodniu.

Jak wynika z informacji podawanych przez portal rozgłośni, grupa ma składać się z pięciu osób. Obecnie służby, we współpracy z oficerami łącznikowymi zagranicznych służb, ustalają miejsca pobytu pozostałych sabotażystów oraz innych prawdopodobnych grup, które mogły pomagać im w działaniach. Z danych polskich służb wynika, że telefony członków grupy logowały się w okolicach Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Pytany o sprawę przez Radio ZET rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński odparł: „Służby specjalne na całym świecie działają w skrytości, a o wyniku swoich realizacji informują na końcu. Dlatego jako rzecznik koordynatora służb nie komentuję jakichkolwiek spekulacji na ten temat”.

Przypomnijmy, że 12 maja w Warszawie spłonęła hala targowa przy ul. Marywilskiej 44. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pożar był wynikiem celowego podpalania. Obecnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Autorstwo: MM
Na podstawie: Radio Zet
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 26.05.2024 12:23

  Maks się nie odezwał, tylko łóżko zaczęło trzeszczeć i skrzypieć.
  – Moryc! – zawołał do drugiego pokoju.
  – Nie śpię. Nie spałem całą noc.
  – Dlaczego?
  – Myślałem o tym naszym interesie, trochę sobie obliczałem i tak zeszło.
  – Wiesz, Goldberg się spalił dzisiaj w nocy, i to zupełnie, “na glanc”, jak Mateusz mówi…
  – Dla mnie to nie nowina – odpowiedział ziewając.
  – Skąd wiedziałeś?
  – Ja miesiąc temu wiedziałem, że on się potrzebuje spalić. Dziwiłem się nawet, że tak długo zwleka, przecież procentów mu nie dadzą od asekuracji.
  – Miał dużo towaru?
  – Miał dużo zaasekurowane…
  – Bilans sobie wyrównał.
  Roześmiali się obaj szczerze.

 2. rozrabiaka 26.05.2024 14:05

  @irfy żart zrozumiały.
  Firmy wycofują się z Polski to może taka metoda “po azjatycku”?

 3. Stary Kulas 29.05.2024 21:03

  Co to za brednie! Jakich SABOTAŻYSTÓW, jakiej GRUPY DYWERSYJNEJ!
  1. Sabotaż a dywersja to całkowicie różne działania. Sabotować można tylko własną działalność.
  2. Grupy dywersyjne tworzą służby państw a nie zorganizowane grupy przestępcze z Ukrainy i Gruzji. Celem działania tej gruby było pokazowe spalenie budynków firm które nie chciały płacić “za ochronę”. Parę dni temu taka sama akcja odbyła się w zajezdni autobusowej dużej śląskiej firmy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.